Trump'tan Çarşaflı-Türbanlı Paylaşım

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump'ın Sosyal Medya ağı Twitter'da ilginç paylaşımları Amerikan kamuoyunun gündeminde. Trump bu kez İran bayrağı önünde Nancy Pelosi ve Chuck Schumer'in montajlanmış fotoğrafı retweetledi.

Reklam
Trump'tan Çarşaflı-Türbanlı Paylaşım
14 Ocak 2020 - 01:13 - Güncelleme: 14 Ocak 2020 - 12:48
Reklam

Başkan Trump, İran bayrağı önünde duran ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’yle Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer’in içeriği değiştirilmiş portrelerini 'Demokratlar 2020' yazısıyla gösteriyor. Fake bir hesaptan yayınlanan ve üstünde  “Demokratlar 2020,” yazan fotoğraf kısa sürede tepki çekti.
 “D0wn_Under” takma adıyla anonim bir hesaptan atılan fotoğraftaki tweette “Dems, Ayatollah'ı kurtarmak için ellerinden geleni yapıyor.” dedi.

Aynı hesap, sözcü Pelosi'nin İran'a yardım ettiği veya İran için çalıştığı komplosu olarak dikkat çekti.
Twitter'da ir anda gündem olan fotoğrafı #NancyPelosiFakeNews hashtagi ile paylaştı.

Twitter hesaplarının davranışını analiz eden bir site olan Bot Sentinel, hashtag'in otomatik botlar ve anonim troller gibi “orijinal olmayan hesaplar” tarafından yaygın bir şekilde yayıldığını söyledi.

Inauthentic accounts are amplifying #NancyPelosiFakeNews while simultaneously targeting her Twitter account and spreading disinformation about Nancy Pelosi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam