Trump’tan Görev Tamam Tweeti

Trump'tan Görev Tamam Tweeti

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'ye yönelik saldırının ardından Twitter hesabından bir mesaj paylaştı, "Harekat başarıyla gerçekleştirildi. Fransa ve İngiltereye başarılı silahlı kuvvetleri ve aklıselim duruşları nedeniyle teşekkür ediyorum. Daha iyi bir sonuç alınamazdı. Görev başarıyla tamamlandı. Silahlı kuvvetlerimizle gurur duyuyorum" diye yazdı.

16 Nisan 2018 - 00:19

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamayla Suriye'ye yönelik saldırıyı başlatmıştı. Açıklamasında, "Kısa bir süre önce Amerikan kuvvetlerine, Suriye diktatörü Beşşar Esed'in kimyasal silah kapasitesiyle ilgili yerlere yönelik kesin bir saldırı yapmaları için talimat verdim. İngiltere ve Fransa ile birlikte ortaklaşa bir operasyon şu anda başlamış durumda. İki ülkeye de teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

@realDonaldTrump

 A perfectly executed strike last night. Thank you to France and the United Kingdom for their wisdom and the power of their fine Military. Could not have had a better result. Mission Accomplished!

Trump'ın talimatının ardından ABD, İngiltere ve Fransa; Suriye'nin başkenti Şam ile Hama, Humus, Dera ve Süveyda kentlerindeki askeri noktaları bombaladı. Şam'daki askeri noktaların hedef alındığı saldırıda; Mezze Havaalanı, 41.Tugay ve Araştırma Merkezi vuruldu. Tomahawk füzeleri kullanılan saldırıda başkentteki bilimsel araştırma tesisi de bombalandı. Trump saldırıyla ilgili Twitter hesabından da bir açıklama yaptı ve "Harekat başarıyla gerçekleştirildi. Fransa ve İngiltereye başarılı silahlı kuvvetleri ve aklıselim duruşları nedeniyle teşekkür ediyorum. Daha iyi bir sonuç alınamazdı. Görev başarıyla tamamlandı. Silahlı kuvvetlerimizle gurur duyuyorum" diye yazdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Time: Yılın Kişisi Cemal Kaşıkçı
Time: Yılın Kişisi Cemal Kaşıkçı
Chicago Milwaukee'de Türk gecesi
Chicago Milwaukee'de Türk gecesi