Trump tüm dünyanın beklediği haberi duyurdu!

Trump tüm dünyanın beklediği haberi duyurdu!

ABD Başkanı Trump ve Kuzey Kore lideri Kim'in 12 Haziran'da Singapur'da görüşeceği açıklandı.

10 Mayıs 2018 - 21:26

Kuzey Kore'deki 3 tutuklunun ülkelerine dönmelerinin ardından; ABD Başkanı Donald Trump, bugün Twitter hesabından önemli bir açıklama yaptı: Kim Jong Un ve benim yapacağım, çok beklenen görüşme 12 Haziran'da Singapur'da gerçekleşecek. İkimiz de bunu Dünya Barışı için çok özel bir an yapmak için çabalayacağız.  

The highly anticipated meeting between Kim Jong Un and myself will take place in Singapore on June 12th. We will both try to make it a very special moment for World Peace!— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 10 Mayıs 2018  

Tutuklular döndü ve...

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Pyongyang ziyaretinden boş dönmedi ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un dün serbest bıraktığı üç Amerikalı tutukluyu beraberinde ülkelerine getirdi. ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump da onları karşılamaya gitti.Burada Kim Jong-un'a teşekkür eden Trump, “Dürüstçe konuşalım, bunun olacağını düşünmüyorduk ama oldu. Bu gece üç gerçekten müthiş insan için özel bir gece” dedi. Kuzey Kore’nin nükleer silahlardan arındırılmasının en gurur duyacağı başarısı olacağını söyleyerek, Kim'in ülkesini 'gerçek dünya'ya döndürmek istediğine inandığını belirtti.

2018'in ilk günlerinde açılan yeni sayfada Kore Yarımadası bugüne kadar hiç görülmemiş bir ilkbahar yaşıyor. Tutukluların bırakılması, ABD-Kuzey Kore arasındaki ilk somut adım niteliği taşıyor.Kim Jong-un, Nisan ayının sonunda Güney Kore lideri Moon Jae-in ile yine tarihi bir randevuya imza atmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünya'nın Gözü Bu Dövüşte
Dünya'nın Gözü Bu Dövüşte
Gonca Vuslateri'nden New York Notları
Gonca Vuslateri'nden New York Notları