• Reklam
Reklam

Trump Yine CNN'i Hedef Aldı

Hakkında azil soruşturması başlatılan ABD Başkanı Donald Trump perşembe günü yaptığı bir konuşmada bir kez daha “yalan habercilikle” suçladığı CNN televizyonunu hedef aldı. ABD’nin, medya devine uluslararası alanda rakip olabilecek “kendi televizyon kanalını” kurması gerektiğini söyledi.

Reklam
Trump Yine CNN'i Hedef Aldı
05 Ekim 2019 - 23:00
  • Reklam

Başkan Trump Florida’da yaptığı konuşmada bütçesi ABD Kongresi’nden gelen ve dünya çapında her hafta 275 milyon kişiye haberleriyle ulaşan Voice of America (VOA) ve Radio Free Europe’tan da geçmiş zamanda söz etti.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre; daha önce sıklıkla hedef aldığı CNN’e bir kez daha yüklenen Trump, “Radio Free Europe ve Voice of America’mız vardı. Bunları ülkemizi güçlendirmek için kurduk, ama çok iyi gitmiyor” ifadelerini kullandı. Trump, “Kendi medya kuruluşumuzu kurmalı ve gerçek haberler vermeliyiz. CNN o kadar kötü ki. Ülkemiz için çok kötü” şeklinde konuştu.

TRUMP’IN NEDEN GEÇMİŞ ZAMANLI İFADE KULLANDIĞI NET DEĞİL

Başkan Trump’ın iki medya kuruluşu hakkında neden geçmiş zamanlı ifade kullandığı net değil. VOA Beyaz Saray muhabirleri düzenli olarak Başkan’a ABD dış politikası konusunda sorular yöneltiyor. Başkan Trump’ın bu konuşmasından saatler önce VOA Beyaz Saray muhabiri Taliban’la barış görüşmeleri konusunda Trump’a bir soru yöneltmişti.

Başkan Trump bugüne kadar VOA’de kamera önü iki röportaj verdi. Beyaz Saray yetkilileri de düzenli bir şekilde VOA’in haberlerinde yer almak üzere yorum ve açıklamalarda bulundu.

Senato Dış İlişkiler Komisyonu, Başkan Trump’ın VOA ve Radio Free Europe dahil olmak üzere ABD hükümetinin finanse ettiği bütün haber kuruluşlarını kapsayan USAGM’i yönetmek üzere aday gösterdiği Michael Pack’i değerlendiriyor.

Merkezi California’da bulunan muhafazakar Clarement Enstitüsü’nü yöneten ve daha önce de ABD’nin kar amacı gütmeyen kuruluşu Corporation for Public Broadcasting kuruluşunda çalışan Michael Pack, Trump tarafından USAGM’i yönetmek üzere 16 ay önce aday gösterilmişti. Senato tarafından onaylanması halinde Pack 2015 yılında eski Başkan Barack Obama tarafından atanan John Lansing’in yerini alacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com