• Reklam

Türk Avukatlar Amerikalı Yargıcın Ölümüne Ağlıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg, pankreas kanseri sebebiyle 87 yaşında yaşamını yitirdi. Başta New York olmak üzere, bir çok kentte görev yapan Türk hukukçular sosyal medya üzerinden Ginsburg'un vefatını duyurdu ve duygularını dile getirdi.

Reklam
Reklam
Türk Avukatlar Amerikalı Yargıcın Ölümüne Ağlıyor
20 Eylül 2020 - 03:47
Reklam

ABD Yüksek Mahkemesi, yazılı bir açıklama yaparak, Yargıç Ginsburg'un Washington DC'deki evinde metastatik pankreas kanserinden öldüğünü bildirdi.

Uzun süredir kanserle mücadele eden Ginsburg, 2020 başlarında geçirdiği ameliyat sonrasında evinde tedavi görmeye başlamıştı. Temmuz ayında hastalığıyla ilgili bir açıklama yapan Ginsburg, kemoterapisinin olumlu sonuçlar verdiğini duyurmuştu.
Ginsburg'u "bir hukuk devi” olarak tanımlayan Trump, yargıcın görüşleri ve aldığı kararlarla tüm Amerikalılara ve büyük hukuk düşünürlerine "ilham verdiğini” dile getirmişti.
New York avukatlarından Fejir Uğurlu başta olmak üzere Amerika'da görev yapan bir çok Türk avukat Ginsburg'un vefatı dolayısıyla sosyal medya üzerinden duygularını dile getirdi.
 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com