• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Türk Dışişleri'nden ABD'nin 'Uyarısına' Yanıt

Amerika Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye ile ilgili yaptığı seyahat uyarısına Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt verdi. Bakanlık "Bir seyahat uyarısının maksat ve mahiyetini aşan ifadeler içeren bu açıklamanın iyi niyetle kaleme alındığını söylemek mümkün değildir." diyerek tepkisini gösterdi.

Reklam
Reklam
Türk Dışişleri'nden ABD'nin 'Uyarısına' Yanıt
07 Eylül 2019 - 19:52 - Güncelleme: 08 Eylül 2019 - 04:36
Reklam

Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamada:

"ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ülkemize yönelik olarak yayımladığı son seyahat uyarısında genel olarak ülkemizin güvenlik koşullarının güçlü olmasına bağlı olumlu değerlendirmelerde bulunulmakla birlikte, Doğu ve Güneydoğu bölgemizdeki şehirlerimize yönelik tespit ve değerlendirmeler gerçekleri yansıtmamaktadır. Türkiye’nin terörle mücadelesini anlamaktan uzak olan bu yaklaşımlar, Hükümetimizin bu yöndeki kararlılığını sekteye uğratamayacaktır.

Bir seyahat uyarısının maksat ve mahiyetini aşan ifadeler içeren bu açıklamanın iyi niyetle kaleme alındığını söylemek mümkün değildir.

Sözkonusu açıklamada, ülkemizdeki güvenlik ortamını doğru şekilde yansıtmayan iddialar tekrarlanmakta, bir tehdit ve güvenlik açığı olduğu yönünde asılsız unsurlara yer verilmektedir.

Türkiye’nin her şehrinde vatandaşlarımız ve ev sahipliği yaptığımız misafirlerimiz huzur ve güven içerisinde yaşamaktadır."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam