• Reklam
Reklam

Türk Ekibi Houston'a Geliyor

"Grizu-263 Uzay Takımı" CanSat Competition'da Türkiye'yi ve BEÜ'yü Amerika Birleşik Devletleri'nde temsil edecek. Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi çatısı altında kurulan ve desteklenen grizu -263 Uzay Takımı "Atmosfere hava frenleme sistemi ile giriş yapan uydu" projesi ile Amerikan Uzay Kurumu (AAS) ile Amerikan Uçak ve Uzay Enstitüsü' nün (AIAA) düzenlediği ve NASA'nın desteklediği CanSat Competition'da bu yıl da Türkiye'yi Bülent Ecevit Üniversitesi temsil edecek

Reklam
Türk Ekibi Houston'a Geliyor
01 Nisan 2018 - 08:56
  • Reklam

"Grizu-263 Uzay Takımı" CanSat Competition'da Türkiye'yi ve BEÜ'yü Amerika Birleşik Devletleri'nde temsil edecek. 

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi çatısı altında kurulan ve desteklenen grizu -263 Uzay Takımı "Atmosfere hava frenleme sistemi ile giriş yapan uydu" projesi ile Amerikan Uzay Kurumu (AAS) ile Amerikan Uçak ve Uzay Enstitüsü' nün (AIAA) düzenlediği ve NASA'nın desteklediği CanSat Competition'da bu yıl da Türkiye'yi ve Bülent Ecevit Üniversitesi'ni Amerika Birleşik Devletleri'nde temsil etmeye hak kazandı.

Dünyanın dört bir yanından çeşitli üniversitelerden 99 takımın başvuruda bulunduğu yarışmanın ön eleme aşamasını 41 takım başarıyla geçebildi. Ön eleme aşamasında takımların sunduğu çalışma raporu üzerinden NASA ve American Astronautical Society yetkilileri takımlarla telekonferans görüşmesi yaparak finale kalan takımları belirledi.

BEÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Grizu-263 isimli takım 100 üzerinden 94.9495 puan alarak ön elemeyi geçmeyi başardı ve 8-10 Haziran 2018 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Houston/Teksas Eyaleti'nde düzenlenecek olan yarışmaya katılmaya hak kazandı.

BEÜ grizu-263 Uzay takımı çalışmalarını Makine Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Ekmekçi ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Kaya danışmanlığında Mühendislik Fakültesi Proje odasında sürdürüyor. Grizu-263 Model Uydu Takımında Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden Muzaffer Duysal, Kerim Uslu, Durdali Atılgan, Muhammed Emin Kurt, Abdullah Talyan, Yasin Bıyıklı ve Berat Kurban, Makine Mühendisliği Bölümü'nden Ahmet Güngörmüş, Serdar Doğan, Beyza Çetin ve Melih Kahraman Kara, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'nden Çağla Aytaç Dursun ve Murat Can Eminoğlu, İnşaat Mühendisliği bölümünden Süheyla Meryem Kuvvet, Maden Mühendisliği bölümünden Murat Aydın olmak üzere farklı disiplinlerden 15 öğrenci yer alıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com