Türk Filmi Los Angeles'tan Ödül Aldı

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletine bağlı Los Angeles kentinde gerçekleştirilen 15. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde (La Femme İnternational Film Festival) Elif Akarsu Polat ve Çiğdem Bozali yönetmenliğindeki “Kader Postası” en iyi yabancı film ödülünü aldı.

Türk Filmi Los Angeles'tan Ödül Aldı
23 Ekim 2019 - 11:37 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 14:09

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen festival 15 yıldır kadınlar tarafından üretilen sinematografik eserler ve sinema sektöründeki kadın yönetmen, yapımcı, yazarlar için bir platform olma özelliği taşıyor.

Kasım ayında Türkiye’de vizyona girecek olan “Kader Postası”nın dünya prömiyeri İstanbul Film Festivali’nde, uluslararası prömiyeri ise Los Angeles’ta gerçekleşti. “Burada aldığımız ödül için keyfimiz çok yerinde, çok mutluyuz” diyen Polat filmin başka festivallerde de yer alacağını belirtti.

“Kader Postası”, küçük bir kasabada yaşayan Zeynep’in çocukluk ile başlayıp, ergenliğe ve oradan da yetişkinliğe uzanan hayat hikâyesini anlatıyor. Zeynep’in en yakın çocukluk arkadaşı Yusuf, ergenliğinde Zeynep’in ilk aşkına dönüşür. Yusuf’un kasabadan zamansız gidişiyle ikisinin yolları ayrılır. Bu ayrılık Zeynep’i yetişkinliğinde yalnız bir kadına dönüştürür. Zeynep, kaybettiği sevgiyi mahkûmlara yazdığı mektuplarda aramaya başlar ve bu mektuplar onu müebbet cezası almış bir mahkûma götürür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum