Türk Gününe İlk Bağış Şevkiye Teyzeden

Türk Gününe İlk Bağış Şevkiye Teyzeden

Uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde düzenlenen Türk Günü yürüyüşü ilk kez Amerikalı Türklerin maddi katkısıyla gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk bağışı New York'un Şevkiye Teyzesi Modacı Şevkiye Sun yaptı. Şevkiye Sun bağış çekini Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Atilla Pak'a verdi.

03 Nisan 2018 - 20:38

Bugün düzenlenen toplantıda Türk Günü Yürüyüşünün ilk sponsoru Şevkiye Sun'a teşekkür eden TADF başkanı Atilla Pak, "Fedarasyonda görev yaptığım her dönemde Türkiye Dernek Başkanı Şevkiye Sun 37. Türk Günü Yürüyüşünün ilk sponsoru oldu. Kendisine teşekkür ediyorum." dedi.

Şevkiye Sun ise her yıl Türkiye'den gelen yardımların bu yıl gelmediğini ifade ederek, "Bizim her sene yapılan Türk Günü Yürüyüşüne senelerdir Ankara'dan gelen yardımın bu yıl gelmediğini öğrendim. Amerika'da yaşayan Türk toplumu olarak bu etkinliğe ailem ile birlikte destek vermek istedim. Bu çeki size takdim etmek istiyorum. Umuyorum ki diğer Türklerde bu yürüyüşe destek olurlar. Hem Türkiyemizi New York'ta Amerikalılara tanıtır, hemde Türk çocukları bu etkinlikte birlikte olsunlar." şeklinde konuştu.

O NEW YORK'UN ŞEVKİYE TEYZESİ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Monica Lewinsky'nin Belgeselinin Yaptılar
Monica Lewinsky'nin Belgeselinin Yaptılar
New York Türk Evi Yükseliyor
New York Türk Evi Yükseliyor