xx

Türk Hackerlar ABD'ye Karşı Hücuma Geçti

Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımları sürerken, Türk Hacker grubu Ayyıldız Tim başta Amerikan Federal Bank olmak üzere bir çok kurumun sistemlerini çökertti.

Türk Hackerlar ABD'ye Karşı Hücuma Geçti
15 Ağustos 2018 - 14:43

FETÖ ve PKK terör örgütleriyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle tutuklanan ardından ev hapsine alınan Papaz Andrew Craig Brunson nedeniyle ABD ve Türkiye arasında büyük bir kriz yaşanmaya başlamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e yaptırım uygulayan ABD yönetimi son olarak Türkiye’ye ekonomi üzerinden saldırı başlatarak manipülatif hamlelerle doların yükselmesine neden olmuştu.

Türk hacker grubu Ayyıldız TİM alınan hukuksuz karar sonrası ABD Başkanı Donald Trump’ın sahibi olduğu Trump Towers’ın sitesini hacklemişti.

AY Yıldız Tim’in ABD’ye yönelik siber hamleleri devam ederken ABD Federal Bankasına ve diğer birçok bankaya yönelik siber saldırıların hız kesmeden süreceği öğrenildi.

Grubun internetten yapmış olduğu paylaşımlarda yeni hedefin ise ABD borsasına yönelik olacağı açıklandı. AY Yıldız Tim siber saldırılarla çok sayıda önemli siteye erişimi engellemişti.

Ayyıldız Tim ABD ekonomisinin kalbi niteliğindeki American Federal Bank'ın internet sitesini hackledi.

Ayyıldız Tim yeni hedeflerinin ABD Borsası olduğunu açıkladı. Ayyıldız Tim American Federal Bank'a düzenlediği saldırıyı YouTube'daki video paylaşımı ile duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum