xx

Türk Ordusu Idlip'e Operasyon Başlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'nda İdlib harekatı için an meselesi ifadesini kullanmasının ardından İdlib'de bir son dakika gelişmesi yaşandı. İdlib'de Esad rejiminin ele geçirdiği bölgelere TSK komandoları ve tanklarları intikale başladı. Öte yandan rejimin ilerlemesini engellemek için ÇNR ve fırtına obüsleriyle atışlar yapılıyor. Beşşar Esed rejimi güçlerine karşı operasyon başlatan ılımlı askeri muhalifler, Neyrab köyüne girdi. Köyde şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Türk Ordusu Idlip'e Operasyon Başlattı
20 Şubat 2020 - 09:13

İdlib'den son dakika haberleri peş peşe geliyor. Suriye'nin İdlib bölgesinde Esed Rejimi'nin saldırıları hız kazandı. Türkiye ile Rusya arasında yapılan görüşmelerde istenilen noktaya varılamadığı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından açıklandı.

Çavuşoğlu, "Belki liderler görüşebilir" ifadelerini kullandıktan kısa bir süre sonra İran, Rusya ve Türkiye'nin mart ayında liderler düzeyinde bir görüşme gerçekleştireceği bilgisi Reuters tarafından duyuruldu.

HAREKATA BAŞLANDI

Ancak Esed Rejimi saldırılarının şiddetini artırdığı için Türkiye hazırlıklarını tamamladı ve SMO destekli harekata başlandı.

TSK zırhlı ve komando unsurları İdlib'in güneydoğusundaki Nayrab'tan Serakib'e doğru ilerlemeye başladı.

ILIMLI ASKERİ MUHALİFLER İDLİB'İN GÜNEYİNDE

Astana anlaşmaları ve Soçi mutabakatını hiçe sayarak İdlib'in güneyinde ilerleyen Beşşar Esed rejimi güçlerine karşı operasyon başlatan ılımlı askeri muhalifler, Neyrab köyüne girdi. Köyde şiddetli çatışmalar devam ediyor.

 Muhalifler, rejim güçlerinin İdlib'in güneyinde ele geçirdiği yerleşimleri geri almak için başlattıkları operasyonda, Serakib ilçesinin kuzeybatısında yer alan Neyrab köyüne girdi

YORUMLAR

  • 0 Yorum