Türk siyasetçi, Hollanda’nın Meclisine Girdi

Türk siyasetçi, Hollanda'nın Meclisine Girdi

Hollanda'nın Veenendaal belediyesinde meclis üyesi olan Türk kökenli Gökhan Çobanoğlu, "Hollanda'nın en iyi belediye meclis üyesi" seçildi.

07 Mart 2018 - 19:28

 Ülkenin en yüksek tirajlı gazetelerinden De Volkskrant ile farklı  kurumların ortaklaşa düzenlediği ve Hollanda'nın en iyi belediye meclis üyesinin  belirlendiği yarışmada, 33 bin 590 kişi, 338 aday arasından destekledikleri isme  organizasyonun resmi internet sitesinden oy verdi.Demokrat 66 (D66) partisinden 4 yıl önce Veenendaal belediye meclis  üyesi seçilen, 2017'de ise partisinden ayrılarak üyelerinin çoğunluğunu Türk ve  göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisine geçen Gökhan Çobanoğlu, ilk turda 2 bin  514 oyla en iyi belediye meclis üyesi seçildi.

Hristiyan Demokratlar Birliği  (CDA) üyesi Türk kökenli Ayfer Koç da 954 oyla üçüncü oldu.Çobanoğlu, kendisini destekleyenlere teşekkür ederek, bunun kendisinin  değil, üyesi olduğu Denk Partisinin bir başarısı olduğunu söyledi.İlk turda en fazla oy alan ilk 50 belediye meclis üyesi arasından  yarışmanın jürisi tarafından belirlenecek 10 aday, ikinci turdaki oylamalara  katılacak. İkinci turda en fazla oy alan 4 aday ise yarışmanın finaline katılma  hakkı elde edecek.

Denk Partisi üyesi Gökhan Çobanoğlu, ülkede 21 Mart'ta yapılacak yerel  seçimlerde, Veenendaal belediyesinde liste başı adayı olarak yarışacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
Cemal Dağdeviren'in Cenazesi Yarın
Cemal Dağdeviren'in Cenazesi Yarın