Türkiye ABD’li Boeing ile Anlaştı

Türkiye ABD'li Boeing ile Anlaştı

Türkiye'nin Boeing ve General Electric ile yapacağı anlaşma ABD hükümetinden övgü aldı. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert bugün yayınladığı bildiride Türkiye'nin 2 firma ile ilgili anlaşmasına değindi.

26 Nisan 2018 - 20:09

Türk Hava Yolları'nın 12 Mart tarihinde, 25 adet Boeing 787-9 Dreamliners ve bu uçaklar için General Electric motorlarını satın almak üzere 25 Nisan'da siparişlerini verdi. Bu anlaşmalar toplamda 10 milyar doların üzerinde. 

Nauert "Boeing ve GE de dahil olmak üzere Amerikan şirketleri, Türk pazarına girmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'ye yönelik yaptıkları yatırımlar bölgenin sosyo-ekonomik büyümesini hızlandırmak için yenilikçi çözümler sağladı. Özellikle havacılık alanında, Amerikan endüstrisi katma değerli üretim, ihracat, yüksek teknoloji işleri ve yenilikçi Ar-Ge yaratmaya devam ediyor.

GE, Boeing, Türk Hava Yolları ve Türkiye Hükümeti'ni bu önemli duyurudan dolayı kutlarız ve Türkiye-ABD ekonomik ilişkisini derinleştirmek için Türkiye ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül
Müslüm Gürses, Freddy Mercury’e karşı!
Müslüm Gürses, Freddy Mercury’e karşı!