• Reklam

Türkiye'de Corona Yasakları Yeniden Başlıyor

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs sebebiyle uygulanacak tedbirlerini açıkladı. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10.00 ila 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Reklam
Türkiye'de Corona Yasakları Yeniden Başlıyor
17 Kasım 2020 - 20:10 - Güncelleme: 17 Kasım 2020 - 20:29
Reklam
Reklam

Son aylarda hızla tırmanışa geçen corona virüsü vakaları sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınan yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan’ın şu ifadeleri kullandı;

*Yaşanan zorlukların ve sıkıntıların elbette farkındayız. Amacımız ülkemizi bir an önce bu salgın gündeminden kurtararak asıl gündemimize odaklanmak, tüm enerjimizi hedeflerimize uzaklaştırmaktadır.

*Yapılan istişareler sonunda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik. Hafta sonları saat 10.00- 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

*Eğitim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma uygulaması 20 yaş altına da uygulanacak. AVM’ler, restoranlar, berber ve kuaförler saat 10.00 ila 20.00 arası ile sınırlanacak.

*Sinemalar yıl sonuna kadar kapatılacak. Restoranlarda ise sadece paket uygulamasına geçilecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com