• Reklam

Türkiye'de Rekor Vaka Sayısı: 28 Bin 351

Fahrettin Koca, Türkiye'nin koronavirüs tablosunu açıkladı. Koca, son 24 saatteki vaka sayısını 28 bin 351, ölü sayısını ise 168 olarak duyurdu.

Reklam
Türkiye'de Rekor Vaka Sayısı: 28 Bin 351
25 Kasım 2020 - 21:02 - Güncelleme: 25 Kasım 2020 - 21:10
  • Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı basın toplantısında Türkiye’nin koronavirüs tablosuyla ilgili bilgiler verdi. Koca, vaka sayısının son 24 saat içinde 28 bin 351’e, can kaybının ise 168’e ulaştığını söyledi. Fahrettin Koca’nın açıkladığı rakam, koronavirüs’ün Türkiye’ye geldiğinden beri ulaştığı en yüksek rakam oldu. Hasta ve vaka ayrımını kaldırdıklarını ve 28 bin 351 rakamının bu şekilde verildiğini söyleyen Koca, açıklanan günlük vaka sayısının, semptomu olsun olmasın, PCR testi pozitif olan herkesi içerdiğini belirtti. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Koca, aşıyla ilgili bilgiler de verdi. Maske takmanın önemine vurgu yapıp, daha fazla ilaca erişmenin gereksinimine dikkat çekti. Aşının uygulanması ile ilgili gelen soruya Koca, aşının ilk olarak sağlık çalışanlarına ardından da hastalığı yayma riski yüksek olan hizmet çalışanlarına uygulanacağını söyledi. Aşının kalite üzerinden fiyatının değiştiğini ve Türkiye’nin tercih edeceği aşının ise sadece etkinlik düzeyini referans alarak belirleneceğini vurguladı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com