• Reklam

Türkiye'den Amerika'ya Açılan Pencere: Muhittin Bağrıyanık

32 yıldır Amerika’da yaşayan işadamı Muhittin Bagriyanik ve onun Türkiye’deki iş ortağı Doğukan Doğan’ın kurdukları e-ticaret web sitesi üzerinden ürünlerinizi Amerika’da satıyorlar. Amerika’ya nasıl açılırım, ürünlerimi satarım demeyin. Amerika’yı ayağınıza getirdi. Gelin hepberaber hikayesini okuyalım.

Reklam
Reklam
Türkiye'den Amerika'ya Açılan Pencere: Muhittin Bağrıyanık
08 Eylül 2020 - 02:28 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 02:40
Reklam

Esra Öziskender'in röportajı.

Amerika maceranızın asıl başlangıcı nedir?

Rahmetli dedem (babamın babası) Amerika'ya ilk gelen Türklerden. 1912 yılında Harput, Elazığ'dan gemilerle Amerika'da çalışmak için gençleri getirmişler. İşte o gençlerden biri de benim dedemdi.

Dedem, Detroit - Michigan'da otomotiv sektöründe çalıştıktan sonra yurda geri dönmüş, evlenmiş ve yerleşmiş.

Sizin gelişiniz nasıl oldu?
Ben ilk defa 31 yaşındayken 1989'da eşim ve üç çocuğumla geldim. İlk geliş amacım dedemin mirasını takip edebilmekti ancak o konuda bir sonuca ulaşamadım. Sonrasında da kendim iş yapmaya başlayınca dönmeyip kaldım. Bugünlere kadar geldik.

Esas mesleğiniz nedir?
Elektrik teknisyeniyim. Bakanlıktan müteahhit karneli muteahhit olup bu sebeple de Amerika’ya yerleşmiş bir kişiyim. İstanbulluyum. 

Amerika'da bir çok ilke imza attınız. İlk hamsiyi, ilk kokoreçi siz getirdiniz. Şimdi gene bir ilke imza atıyorsunuz. Bize biraz Turkish Depot'dan bahseder misiniz?

Muhittin Bağrıyanık, idealist, dürüst ve son derece vatansever, 32 yılı Amerika'da geçmiş bir işadamı olarak son hayalimi gerçekleştiriyorum.

2019'da kurmuş olduğumuz  TASIAD Turk Amerikalı  Sanayici İş Adamları Derneği ile beraber çalışmalarımızı sürdürüceğimiz Turkish Depot, 100% Türk ürünleri ile bir ilki başlatarak Amerikalıların Türk ürünlerini satın almalarının öncülüğünü yaşamanın yasamanin heyecanıyla çalışmalarına devam ediyor.

TASIAD ile bir çok Türk iş insanları ile beraber projelere imza atmayı planlayan ekibimizle beraber, her türlü iş yapmak isteyen vatandaşla görüşmeye açığız. Amerika'da iş yapmak isteyen herkes bize ulaşabilir.
 
Türkiye'de ve ABD'de kurmuş olduğumuz, tecrübeli ve güçlü kadromuzla, ülke ihracatımızın ve katma değerli ürünlerimizin bütün dünya ülkelerinde yaygınlaştırılmasında verdikleri çaba takdire değerdir. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com