Türkiye'nin Gündemi Emine Bulut

Lokantada kızıyla yemek yerken eski kocası geldi, herkesin önünde bıçakladı, boğazını kesti ve öldürdü. Küçük kızı annesinin ölümünü izledi.

Türkiye'nin Gündemi Emine Bulut
23 Ağustos 2019 - 16:57

Sosyal Medya hemen hemen herkes #EmineBulut tagıyla paylaşımlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın "Vahşeti yüreklerimizi dağladı. Katil gözaltına alındı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız davaya müdahil oldu. Geride kalan yavrusuna sahip çıkılacak. Söz artık yargıda. Bu katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz." derken

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Kadın bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset yapan zihniyetin ülkemizi getirdiği nokta; 

10 yaşındaki evladının gözleri önünde vahşice katledilen bir anne, #EmineBulut." 

 Fatmanur Altun "Kadınların vahşi insanların merhametine bırakılmaması için gösterilen haklı çabaları,”ailenin zayıflatılması”olarak gösterip,kıyasıya eleştirenler de Emine Bulut cinayetini mümkün kılan iklimde pay sahibidir.Bir masumu katleden,bütün insanlığı katletmiş gibidir."

Alaattin Çağıl "Bu çığlıklar beynimizin bir yerlerinde sürekli yankılansın. Çünkü vicdanlarımız artık fazlasıyla sağır. #EmineBulut" gibi binlerce paylaşım yapılarak bu katliama dikkat çekildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum