• Reklam

Türkiye'nin Kredi Notu Belli Oldu

Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu bildirdi. İşte Türk Lirası'nın değer durumu ve Türkiye'nin kredi notu.

Reklam
Türkiye'nin Kredi Notu Belli Oldu
20 Şubat 2021 - 09:10
  • Reklam

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notu görünümünü 'negatif'ten durağan'a çevirdi. Türkiye'nin kredi notunu 'BB-' olarak teyit eden Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi görünümünü revize etti. 

Açıklamada, Türkiye'nin uzun vadeli yabancı para birimi cinsinden kredi notunun "BB-" olarak teyit edildiği, kredi notu görünümünün ise "negatif"ten "durağan"a çevrildiği bildirildi. 

"Türk Lirası Yüzde 18 Değer Kazandı"
Fitch Ratings tarafından yapılan açıklamada,, "Para politikası önemli ölçüde sıkılaştırıldı, uluslararası rezervler istikrar kazandı ve Türk Lirası kasım ayı başından bu yana dolar karşısında yüzde 18 değer kazandı" ifadeleri yer aldı.

Kuruluş'un yaptığu açıklamada, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) para politikasında sadeleşmeye gittiği hatırlatılarak, yatırımcı duyarlılığı ve yerel aktörlerdeki değişimin Türk Lirası'nın önemli ölçüde değer kazanmasına, risk priminin düşmesine ve bazı net sermaye girişlerine yol açtığı aktarıldı.

Türkiye ekonomisine ilişkin tahminlere de yer verilen açıklamada, Türkiye ekonomisinin geçen yılın 3'üncü çeyreğindeki güçlü toparlanmanın ardından pozitif büyüme ivmesini sürdürdüğü ve 2020'de yüzde 1,4 büyüdüğünün tahmin edildiği bildirildi. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com