Türkler New Jersey Adaylarını Tanıyor mu?

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kongre ara seçimleri yarın. Peki en fazla Türk'ün yaşadığı New Jersey'de seçmen adayları tanıyor mu? ABDPOST.COM sizin için derledi. New Jersey'den kongre üyesi olmak isteyen adayları.

Türkler New Jersey Adaylarını Tanıyor mu?
06 Kasım 2018 - 05:39

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türkler diğer göçmenler gibi bu seçime yoğun ilgi gösteriyor. Demokratların kalesi olarak bilinen New Jersey'de 1972'den beri Cumhuriyetçi adayların hiç biri kazanamadı. Göçmen eyaleti olan New Jersey'de Demokrat üyede ezici çoğunlukta.

Demokratlar, Trump'un gündeminin unsurlarını engelleyebilecekleri ve Beyaz Saray'ı ele geçirmek için 23 sandalye kazanmalı. 40 sandalyenin boş olduğu Amerikan kongresinde yarısından fazlayı alan daha güçlü olacak.

Bu koltuklardan dördü, uzun süredir güvenilir bir şekilde Cumhuriyetçi olan dört ilçeyi kazanmak için Demokratların lehine New Jersey'den gelebilir.

New Jersey'de 7 Demokrat kongre üyesinin yeri garanti. Analistler bu 7 üyenin hiç bir şekilde kaybetmeyeceğine kesin gözle bakıyorlar.

Seçimler 2 bölgede daha çekişmeli geçecek gibi görünüor. South Jersey'in 2. Bölgesi'nde Cumhuriyetçi Rep. Frank LoBiondo'nun emekli olduğu ve North Jersey'nin Cumhuriyetçi Rep. Rodney Frelinghuysen'in emekli olduğu 11. Bölgesinde. Hem LoBiondo hem de Frelinghuysen ilk olarak 1994'te Cumhuriyetçilerin 40 yıl süren mücadelesinin ardından Demokratların elinden aldı.

Halefleri için yarışlar yakından izleniyor:

11. bölge: Demokrat Mikie Sherrill vs. Cumhuriyetçi Jay Webber

Eski bir federal savcı ve ABD Deniz Kuvvetleri pilotu olan Sherrill, 24 yıldır temsil edilen Frelinghuysen bölgesi için devlet meclisi üyesi Webber'e meydan okuyor.

Anketler, Sherrill'i  , devlet yasama organlarının en muhafazakar üyelerinden biri olan Webber üzerinden hafif bir avantajla gösterdi . 

Stephen Colbert

@StephenAtHome

 Happy Halloween! I’m dressed as the scariest thing I can think of: Low Voter Turnout In New Jersey’s 11th Congressional District. Vooooooote!

9:24 PM - Oct 31, 2018

44.6K

5,332 people are talking about this

Twitter Ads info and privacy

2. Bölge: Cumhuriyetçi Seth Grossman ve Demokrat Jeff Van Drew

Eski bir Atlantic City meclisi üyesi ve Atlantic County serbest çalışanı Grossman ve eyalet Senatosu'nun kıdemli bir üyesi olan Van Drew, 24 yıllığına Cumhuriyetçi LoBiondo'nun bulunduğu bir koltuk için mücadele ediyor. 

Anketler, New Jersey yasama meclisindeki en muhafazakâr Demokratlardan biri olan Van Drew'i çift ​​hanelerle seçimi alacağını gösteriyor.

Grossman, ırkçı yorumlar yapmaktan vazgeçti. Ulusal Cumhuriyetçi Kongresi Komitesi  Temmuz ayında Grossman'ın onayını geri çektikten sonra, beyaz üstünlükçü bir internet sitesinden siyahları “yollarını kesişen herkese tehdit” olarak nitelendiren bir yazı paylaşmıştı.

3. Bölge: Cumhuriyetçi Başkan Tom MacArthur vs Demokrat Andy Kim

Trump'ı en çok destekleyen New Jersey kongre üyesi MacArthur, eski bir ulusal güvenlik yardımcısı olan Kim'e karşı üçüncü kez kazanmak için uğraş veriyor.  

MacArthur, State ve yerel vergiler için federal kesintiyi azaltan Affordable Care Yasası'nı ve Cumhuriyetçi vergi faturasını yürürlükten kaldıran devlet delegasyonunun tek üyesiydi . Anketler, yarışın çok az bir farkla kazanabilir veya kaybedebileceğini gösteriyor.

7. Bölge: Cumhuriyetçi Başkan Leonard Lance vs Demokrat Tom Malinowski

2009'dan bu yana bu koltuğa sahip olan Lance, Başkan Yardımcısı Barack Obama'nın eski bir ABD genel sekreteri olan Malinowski'den zorlu bir mücadele ile karşı karşıya.

Lance hem sağlık faturasına hem de vergi mevzuatına karşı çıksa da, hala bir anti-Trump tepkisi ile karşı karşıya.  

Trump, son iki yazını bölgedeki Bedminster golf kulübünde geçirdi ve ilkbahar ve yaz aylarında orada birkaç hafta sonu tatilini burada geçirmesi başkanın elini zorluyor.

5. Bölge: Demokrat Cum. Josh Gottheimer vs. Cumhuriyetçi Challenger John McCann

Gottheimer,  Cook Politik Raporunun yeniden seçilmesi için güvenli bir bahis sayılmayan eyaletteki tek Ev Demokratı  olmasına rağmen, Cumhuriyetçi John McCann'a karşı ikinci bir dönem kazanmak için güçlü bir favori olarak değerlendiriliyor. 2016 yılında Cumhuriyetçi Rep. Scott Garrett'ı yenerek 84 yıl sonra Kuzey Jersey bölgesini temsil eden ilk Demokrat oldu. 

4. Bölge: Cumhuriyetçi Cumhuriyetçi Chris Smith vs Demokrat Challenger Josh Welle

Smith, Welle'de ilk milyon dolarlık rakibi ile karşı karşıya olmasına rağmen Cook ve İç Seçimler tarafından güvenli kabul edilir. Smith ayrıca ilk kez 1 milyon dolardan fazla büyüdü. 1981'den beri Central Jersey koltuğunu tuttu ve New Jersey'deki kongre delegasyonunun en uzun soluklu üyesi.

Yarışların geri kalanı

Bu altı Demokrat görevli yeniden seçim kazanmak için şiddetle destekleniyor.

1. BÖLGE: Rep.  Donald Norcross , Cumhuriyetçi Paul Dilks tarafından zorlanıyor . Norcross, 2015'ten beri Güney Jersey koltuğunu elinde tutuyor.

6. DISTRICT:  Rep.  Frank Pallone Jr. , Cumhuriyetçi Richard Pezzullo tarafından zorlanıyor . Pallone, 1993'ten beri Central Jersey koltuğunu elinde tutuyor.

8. DISTRICT: Rep.  Albio Sires , Cumhuriyetçi John Muniz tarafından zorlanıyor. Sires, 2007'den beri North Jersey bölgelerini temsil ediyor.

9. BÖLGE:  Temsilci Bill Pascrell Jr. , Cumhuriyetçi Eric Fisher tarafından zorlanıyor. . Pascrell, 1997'den beri North Jersey bölgelerini temsil ediyor.

10. BÖLGE:  Rep.  Donald Payne Jr. Cumhuriyetçi Ağa Han tarafından zorlanıyor . Payne, geç babasını başarmak için özel bir seçim kazandığında 2012'den beri North Jersey koltuğunu tuttu.

12. DISTRICT: Rep.  Bonnie Watson Coleman  , Cumhuriyetçi  Daryl Kipnis ile karşı karşıya . Watson Coleman, 2015'ten beri Central Jersey bölgesini temsil ediyor.

NEW JERSEY'DE KONGRE ADAYLARI

YORUMLAR

  • 0 Yorum