• Reklam
Reklam

Twitter'daki Seri Katile İdam Cezası!

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden iletişime geçtiği 9 kadını öldüren Takahiro Shiraishi'e verilen ceza, idam oldu.

Reklam
Twitter'daki Seri Katile İdam Cezası!
16 Aralık 2020 - 03:23
  • Reklam
Japonya'da, sosyal medya üzerinden iletişime geçtiği 9 kişiyi öldürülen Takahiro Shiraishi, yargılandığı davada idam cezasına çaprtırıldı. Oturduğu apartman dairesinde idam ceset parçaları bulunmasının ardından 2017 yılında tutuklanan "Twitter Katili" lakaplı Shiraishi, evine çağırdığı kadınlara cinsel tacizde de bulunmuştu.

9 İnsan Kafası ve 240 Kemik Bulunmuştu
Japonya polisi tarafından düzenlenen baskında, Shiraishi'nin 13.5 metrakerelik dairesinde, soğuk kutularda saklanan 9 insan kafası ve 240 kemik bulunmuştu.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Shiraishi'nin öldürdüğü kadınların neredeyse tamamı genç kadınlardı.

Kendisine yönelik suçlamaları kabul eden Shiraishi, intihara meyilli kadınları evine çekmek için 2 farklı hesap kullandı.

Kendisini İntihar Gurusu Olarak Tanıttı
Shiraishi, kullandığı kesaplardan birinde kendisini, intihara meyilli kadınlara ölmelerinde yardımcı olabilecek bir 'intihar gurusu' olarak tanıttı. 30 yaşındaki Shiraishi, diğer hesabında ise karşılıklı intihar anlaşmasına girebileceği kimsesiz biri olarak tanıttı.

Dava, internet ortamında nasıl intiharın konu olduğuna dair tartışma yarattı. 

Kadınların Yaş Aralığı
Evine çağırdığı 9 kadına önce cinsel saldırıda bulunup sonra öldüren Shiraishi, bu cinayetleri Ağustos 2017 ile Ekim 2017 arasında işledi. Öldürülen kişilerden sekizi 15-26 yaş arasında kız çocukları ve kadınlardı.

Öldürülen Tek Erkek
İdam cezasına çarptırılan Shiraishi'nin öldürdüğü kişilerden biri de, ortadan kaybolan kadınlardan birinin yakını olan erkekti. Kendisinden şüphelenince Shiraishi, onu da öldürdü.

Shiraishi'nin Avukatı: Kadınlar Rıza Gösterdi
2017 yılının Cadılar Bayramı'nda Başkent Tokyo'da işlenen seri cinayetler için Takahiro Shiraishi'nin avukatı, kadınların ölmeleri için rıza gösterdiği bu sebeple de sanığın suçlamalarının azaltılması gerektiğini savunmuştu.

Takahiro Shiraishi Avukatlarını Yalanladı
Avukatlarının savunmalarına itiraz eden Shiraishi, kişileri rızaları olmaksızın öldürdüğünü söyledi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com