• Reklam
Reklam

Twitter, O İsmi De Askıya Aldı!

Twitter; Trump'tan sonra, Covid-19 aşılarını "güvenilmez" bulduğunu açıklayan İran liderinin hesabını da askıya aldı.

Reklam
Twitter, O İsmi De Askıya Aldı!
09 Ocak 2021 - 21:54 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 22:15
  • Reklam
Cuma günü Khamenei'nin İngilizce Twitter hesabında yayınlanan bir tweet, "ABD ve Birleşik Krallık'ta üretilen aşıların ithal edilmesi yasaktır. Tamamen güvenilmezler. Diğer ülkeleri kirletmek istemeleri içten bile değil" dedi.

Twitter, İran'ın önde gelen lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ABD ve İngiltere'de yapılan koronavirüs aşılarının "güvenilmez" olduğunu öne süren bir tweetini kaldırdı ve gönderinin, kuralları ihlal ettiğini söyledi.

İranlı lider, tweetinde #CoronaVaccine hashtag'iyle "Fransa'nın HIV bulaşmış kan kaynakları ile ilgili deneyimlerimiz göz önüne alındığında, Fransız aşıları da güvenilir değil" dedi.

Twitter daha sonra tweet'i kaldırdı ve "Twitter kurallarını ihlal ettiği için artık kullanılamadığını" belirten bir mesajla değiştirdi.

ABD sosyal medya şirketi Aralık ayında, Covid-19 aşıları hakkında potansiyel olarak "yanlış veya yanıltıcı bilgi" olarak nitelendirdiği bilgileri kırmak için bir politika duyurmuştu.

İran, 56.000'den fazla ölüme neden olan 1,2 milyondan fazla yeni koronavirüs vakası bildirdi.

Baş düşmanı ABD'yi sert yaptırımlar yoluyla aşılara erişimini engellemekle suçladı.

Khamenei'nin yasağı, ABD'li ilaç devi Pfizer ve Alman ortağı BioNTech, Amerikan firması Moderna tarafından yapılan aşılar ve çok uluslu AstraZeneca ve İngiltere'nin Oxford Üniversitesi tarafından üretilen aşı ile ilgili.

Dünya Sağlık Örgütü, Aralık ayı sonunda Pfizer-BioNTech aşısına acil durum onayı vermişti.

Twitter Aralık ayında "aşı ile ilgili yanlış bilgilendirmenin önemli ve büyüyen bir halk sağlığı sorunu olduğunu" söylemişti.

Hamaney'in tweetleri ofisi tarafından yönetiliyor ve genellikle vaazlar sırasında yaptığı ve daha sonra İran medyası tarafından yayınlanan ifadeleri içeriyor.

İngilizce olan @khamenei_ir hesabı, Ruhani ve Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif gibi üst düzey İranlı yetkililerin doğrulanmış hesapları da dahil olmak üzere 873.000'den fazla takipçiye sahip.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com