• Reklam

Twitter, Türk Yetkililere Etiket Verdi

Twitter, 'devlet destekli hesapları' etiketleme sistemi doğrultusunda Türkiye'de dört ismin profiline etiket yerleştirdi.

Reklam
Twitter, Türk Yetkililere Etiket Verdi
18 Şubat 2021 - 06:34 - Güncelleme: 18 Şubat 2021 - 06:35
  • Reklam
Sosyal medya platformu Twitter,  'devlet destekli hesapları' etiketleme sistemi kapsamında Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve diğer bir dizi Türk yetkili ve kurumun hesaplarını 'Türkiye devlet görevlisi' olarak etiketledi.

Geçen sene başlattığı sisteminin kapsamını genişleten Twitter, 'Devlete bağlı hesapları tespit etmek için çalışmalarımızı genişletiyoruz' başlıklı bir karar duyurusunda bulunmuştu. 

Kararda, yeni sistemde dışişleri bakanları, kurumsal oluşumlar, büyükelçiler ve resmi sözcüler gibi hükümet yetkilileri etiketleneceği kaydedilmişti.

Ayrıca Twitter, müdahale ettiği ülke sayısını 21'e yükseltmişti.

Twitter, Batı Medyasını Etikemiyor
Twitter, geçen ağustos ayında ABD, Fransa, İngiltere, Rusya ve Çin'den bazı resmi hesapları 'etiketlemişti.' Ancak medya alanında, Rusya ile Çin'in medya kuruluşları 'devlet destekli' diye etiketlenirken, BBC, Voice of Amerika, Deutsche Welle gibi batı medya kuruluşları bu etiketlemeden muaf bırakılmıştı.

"Yapılan Çifte Standart"
Sputnik ve RİA Novosti'nin bağlı olduğu Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı da, söz konusu uygulamanın çifte standart olduğunu açıklayarak batı medyasına yönelik de aynısının yapılmasını beklediklerini açıklamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com