• Reklam

UBER'den Irkçılık Karşıtı Mektup

Amerika Birleşik Devletleri'nde siyahi George Floyd'in öldürülmesinin ardından başlayan olaylar artarak devam ediyor. Ünlü taşıma şirketi UBER üyelerine duygulandıran bir mektup gönderdi.

Reklam
UBER'den Irkçılık Karşıtı Mektup
06 Haziran 2020 - 00:36
  • Reklam
Şirket CEO'su  Dara Khosrowshahi imzalı mektup "Bu e-postayı hiç göndermek istememiş olsaydım diyerek başlayayım." diyerek başlıyor.

 Keşke George Floyd, Ahmaud Arbery, Breonna Taylor ve sayısız diğer insanın yaşamının bu kadar şiddetli bir şekilde kısaltılmamasını diliyorum.  Keşke kurumsal ırkçılığın ve onun yol açtığı polis şiddetinin ölümlerine neden olmasaydı.  Siyah topluluğumuzun tüm üyelerinin korkmadan şehirleri dolaşacak kadar güvenli hissetmelerini diliyorum.  Keşke bütün bunları iki genç oğluma açıklayacak kelimeleri bulmaya çalışmak zorunda kalmamam.

 Ama bana bu hafta değişim isteyen yüzbinlerce barışçıl protestocu tarafından umut verildi.  Bu değişimin bir parçası olmaya kararlıyım.

 Şirket olarak, nerede yaşarsa yaşasın ya da ten rengi ne olursa olsun herkesin özgürce hareket etme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz.  Son on yılda Uber'in ulaşım eşitliğini artırmasına nasıl yardımcı olduğu ile gurur duyuyoruz.  Ancak gerçek şu ki, Kara Amerikalılar ülkemizin birçok yerinde özgürce hareket etmek konusunda kendilerini güvende hissetmiyorlar.  Ve hala başkalarının görmediği muazzam engellerle karşılaşıyorlar.

 Bu, sürdürmememiz veya kabul etmememiz gereken bir gerçek.  Daha iyisini yapmalıyız.

 Yüzyıllardır karşılaştığımız sorunlara kolay bir çözüm olmadığını biliyoruz.  Ayrıca zamanımızı, enerjimizi ve kaynaklarımızı bir fark yaratmaya ayırmamız gerektiğini de biliyoruz.  Bu yüzden sadece bu hafta değil, önümüzdeki yıllarda da destekleyeceğimiz bir takım taahhütler veriyoruz:
 Cezai adalet reformu yoluyla kalıcı bir değişiklik yapmaya kararlıyız.  Pazar günü, Eşit Adalet Girişimi ve Polis Eşitliği Merkezi'ne Amerika'da ırksal adaleti sağlama konusundaki önemli çalışmalarını bir vaatten daha fazla desteklemek için 1 milyon dolarlık bağış yapıldığını duyurduk.
 Herkese eşit ve haysiyetle davranan bir topluluk yaratmaya kararlıyız.  Topluluk Kurallarımızda belirtildiği gibi, platformumuzda ayrımcılığa, tacize veya ırkçılığa müsamaha göstermiyoruz.  Uber'i kullanan herkesi bu temel saygı ve insani ahlak standartlarına karşı sorumlu tutacağız.  Saygıyla, Uber'i silmek için bu kurallara uymak istemeyen herkesten rica ediyorum.
 Siyah toplumu desteklemeye kararlıyız.  Başlangıç ​​noktası olarak, Uber Eats'ı Siyahların sahip olduğu restoranları tanıtmak için kullanacağız ve onları desteklemenizi kolaylaştıracak ve yılın geri kalanında teslimat ücreti ödemeyeceğiz.  Önümüzdeki haftalarda, iyileşmelerine yardımcı olmak için COVID-19 tarafından sert bir şekilde vurulan Siyahların sahip olduğu küçük işletmelere indirimli sürüşler sunacağız.
 Uber'i renkli insanların çalışması ve gelişmesi için çeşitli ve kapsayıcı bir yer haline getirmeye kararlıyız.  Yapacak daha çok işimiz olsa da, üst düzey yöneticilerimizin ücretlerini çeşitlilik hedeflerimizdeki ölçülebilir ilerlemeye bağladık ve halkın bizi sorumlu tutabilmesi için iş gücümüzle ilgili verileri yayınlamaya devam edeceğiz.  Ayrıca, eğitim fırsatları ve beceri eğitimi de dahil olmak üzere sürücüler ve teslimatçılara yönelik fırsatları genişletme konusunda kararlıyız.
 Bunun yeterli olmadığını biliyoruz.  Gerçek ırk adaletini görene kadar bu yeterli olmayacak.  Ancak şirket olarak gelişmek, öğrenmek ve büyümek için her geçen gün çalışmayı planlıyoruz.

 Son olarak, açık ve net bir şekilde konuşmama izin verin: Black Lives Matter.

 Dara Khosrowshahi
 CEO" dedi.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com