• Reklam

Umut Acar'dan Filistinli Rashida Tlaib'a Ağır Soru

Amerika Birleşik Devletleri'nde 24 Nisan sözde Ermeni soykırımını destekleyici mesaj yayınlayan siyasiler arasında Filistinli Kongre üyesi Rashida Tlaib'te bulunuyor. Tlaib'e, Türkiye'nin Chicago eski konsolosu Umut Acar ağır bir soru sordu ve "Sen bilmiyorsan git Büyükannene sor." dedi.

Reklam
Reklam
Umut Acar'dan Filistinli Rashida Tlaib'a Ağır Soru
25 Nisan 2020 - 03:06
Reklam

Bir çok konuda Türklerden destek alan fakat Türkiye ile ilgili oturumlarda Türklere ve Türkiye'ye karşı çıkan söylemleriyle dikkat çeken Amerika'daki Müslüman siyasetçiler bir kez daha Türkiye'yi hedef alan bir açıklamaya imza attı.
Amerika Birleşik Devletleri'nden Filistinli Kongre üyesi Rashida Tlaib sözde Ermeni soykırımı konusunda bir açıklama yaparak Ermenilerin yalanını destekledi.

Tlaib sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "İnanılmaz derecede güçlü Ermeni Amerikan toplumunu #13thDistrictStrong . Bugün, 105 yıldır gördükleri soykırım karşısında kalbim onlarla birlikte #ArmenianGenocide. Her gün iktidara gerçeği söyleyerek kaybettiğimiz hayatlara saygı duyuyoruz ve unutmuyoruz onları." dedi.

Türkiye'nin Chicago eski Başkonsolosu Umut Acar ise Tlaib'a "1. Dünya Savaşı sırasında Ermeniler, Müslümanlar gibi acılar yaşamış bunu kabul edebiliriz. Soykırım yalanını desteklemek dürüst olmayan ve politik olarak mutlu edebilir sizi belki ama uzlaşmayı engeller. Siz olup biteni Büyükannenizden öğrenin diyerek şöyle devam etti: Bir çok ülke soykırım yalanını kabul etmesi bunun doğru olduğu anlamına gelmiyor. Ünlü tarihçi Prof. Bernard Lewis: “Osmanlı İmparatorluğunun Ermenilerin katletti demek büyük bir yalandır. Bunu Almanların Yahudilere yaptığı gibi göstermekte yanlışların büyüğüdür. Ermenilerin silahlı grupları Türklere karşı ayaklandı. O sırada bölgede yaşayan Müslümanlara karşı saldırılar oldu. Hatta Van işgal edildi. Bölge halkı karşı direniş göstererek Ermeniler çetelerle savaştı.
Tarihçi Guenter Lewy #LetHistoryDecide kitabında “Türkiye merkezi hükümetinin 1915-1916 katliamlarına karşı suçluluğunu ispatlayan gerçek bir belgesel kanıt yok. diyor. 
“O dönemde yazılan Ermenice kitaplarda çok sayıda arşiv kanıtı var. Bu kanıtların çoğu Ermeni diasporası bunları gizliyor. :Çünkü gerçek bir soykırımın meydana geldiği yönündeki fikirlere karşı duran belgeler bunlar." dedi.

Umut Acar'a bazı Ermeniler cevap versede belgelere karşı herhangi bir şey söyleyemedi.

Twetter'da yapılan tüm yorumları okumak için tıklayın


 


 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • zülüme maruz kalmış
  7 ay önce
  Bu zırvalıklar Türkiye’ye zarar vermez. Bu ya***larız ve attığınız iftiralar gün gelir olur. Olmayan bir şeyi atıp tutun . Bir gün bir idarecinin kafası atar aha soykırım öyle olmaz böyle olur derse. O olacak o*** soykırımı önce kazıttırır sonrada uygular. Lanetlwr devam edin böyle Türk’ün kahrı ve azabını görürsünüz.
 • Selami tasci
  7 ay önce
  Serefsiz Arap picler I Yavudi size cok iyi yapiyor kalles pislik toplum temsilcileri serefsiz soysuz pislik arap
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com