• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Ural'ın hedefi Amerikalı Okuyuculara Seslenmek

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde yaşayan yazar Çağla Ural ile söyleşinin 2. bölümü ile devam ediyoruz. Esra Öziskender'e projelerini anlatan Çağla Ural, İngilizce kitap yazmak istediğini söyledi. İşte Ural ile sohbetin 2. bölümü...

Reklam
Reklam
Ural'ın hedefi Amerikalı Okuyuculara Seslenmek
23 Mart 2020 - 13:53
Reklam

Esra Öziskender'in Röportajı

EÖ: Tarihi romanlar yazmayı seviyorsun. Tarihi araştırmayı seviyorsun. Peki bu hep böyle mi gidecek?

ÇU: Tarihi roman yazmayı seviyorum çünkü kendim de tarihi roman okumayı seviyorum. Özellikle Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya savaşı dönemi kitapları favorim, sanırım bu konularda yazılmış okumadığım roman yoktur. Çocukluğumda babamla sürekli İkinci Dünya savaşı belgeselleri izlerdim, özel ilgi alanım oldu sanırım. Aynı zamanda film seçimlerimde genelde tarihi yöne kayıyorum. Neyse ki eşim de benimle aynı zevki paylaşıyor, böylece bir sorun yaşamıyoruz. Ama farklı bir tarz yazma konusunda bazı çalışmalarım olacak ileride.

EÖ: Esir Şehirde Bir Kadın sence bir Hollywood filmi olabilir mi? Bu konuda herhangi bir girişim oldu mu herhangi biri tarafından?

ÇU: Esir Şehirde Bir Kadın çok güzel bir Türk dizisi veya Sinema Filmi olur. Zaten çok fazla sinematografik sahneleri var. Aşk, ihanet, casusluk, savaş, göç, kısaca kurgusu olarak izleyiciyi fazlasıyla kendisine bağlayacak hikayesi var. Aynı zamanda hikaye, İstanbul’dan İzmir’e, Ankara’dan İsviçre’ye kadar uzanıyor, gerçekten film olarak izlemekten müthiş zevk alabilirsiniz.

Hollywood filmi olmasına gelince, artık dünyanın değişik ülkelerinde geçen, bizlerin biraz da yabancı olduğu konular Hollywood’da çok iyi işlenebiliyor. Bizim Kurtuluş Savaşımız ve erken Cumhuriyet döneminin bir filmi neden olmasın?

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam