• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Vatan Hainliğinden Hapse Atsak?

ABD Başkanı Donald Trump, hakkında Temsilciler Meclisi'nde azil soruşturması açılmasını tetikleyen İstihbarat Komisyonu Başkanı Adam Schiff'in vatana ihanetten tutuklanması önerisinde bulundu.

Reklam
Reklam
Vatan Hainliğinden Hapse Atsak?
30 Eylül 2019 - 17:38
Reklam

ABD'de 2020 seçimlerine 12 ay kala azil kavgası kızışırken, Başkan Donald Trump hakkında azil süreci tetikleyenleri 'vatan hainliğiyle' suçluyor.

ABD'li bir istihbaratçının Trump'ın yabancı bir liderle telefon görüşmesi hakkında resmi ihbarda bulunması üzerine Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu Başkanı Schiff Ulusal İstihbarat Direktörlüğü'nden ihbarın içeriğini talep etmişti. Trump'ın temmuzda Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile telefon görüşmesine dair olduğu ortaya çıkan ihbarın içeriği değilse de telefon görüşmesinin dökümleri yayımlandı. Trump'ın Zelenskiy'den 2020 seçimindeki Demokrat Partili rakibi Joe Biden'ın faaliyetleriyle ilgili yolsuzluk şüphesiyle inceleme başlatmasını istediği ortaya çıktı. 

İstihbarat Komisyonu'nda Trump'ın Zelenskiy'le telefon görüşmesine dair açıklamalarının parodisi olduğunu savunduğu bir 'performans' sunan Schiff, Trump'ın tweetlerinin hedefi olmakta gecikmedi:

"Vekil Adam Schiff, sahte ve korkunç bir açıklama uydurdu, bunu Ukrayna Devlet Başkanı'yla telefon görüşmem hakkında benim yaptığım bir açıklamaymış gibi gösterdi ve Kongre ile Amerikan halkına yüksek sesle okudu. Benim telefon görüşmesinde söylediğimle en ufak bir ilgisi yoktu. Vatana ihanetten tutuklama?"

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com