Vedat Obuz Coronavirüsü anlatıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde kliniği bulunan Doktor Vedat Obuz, dünya genelinde Corona Virüs Covid-19 hastalığı ile ilgili Azime Sesli'ye önemli açıklamalarda bulundu. Obuz, "Şu an karşı karşıya olduğumuz virüs çok kalleş bir virüs, hasta kişi 600 kişiye kadar bulaştırabiliyor. Önümüzdeki 18 ay içinde dünya nüfusunun yüzde 60'ının bu hastalığa yakalanmış olması ön görülüyor." dedi.

Vedat Obuz Coronavirüsü anlatıyor
22 Mart 2020 - 05:32

Vedat Obuz Paniğe kapılmamak gerektiğini belirterek, "İnsanoğlu panik yaptığında çok yanlış yapar. Hastalıkla ilgili veriler gelmeye başladı. Bu verilerle ilgili en analizleri yapan Güney Kore. Çin, İtalya ve Güney Kore bizden daha önce bu hastalığa yakalandığı için Amerika bu ülkelere göre daha şanslı. Çünkü bu virüsü biz daha iyi tanıyoruz. Yine İran, Çin, Hindistan gibi ülkeler birbirine daha yakın yaşıyorlar. Ama Amerika'da insanlar en az 2 metre mesefeli duruyorlar. Bu Amerika için bir avantaj. 2. ise Amerikalılar kurallara uyan bir ülke. Ama yinede yeni vakalar bizi endişelendiriyor. Örneğin önce yaşlılar denildi, şimdi gençlerdede bu vakalar görülüyor. Virüs mutasyona uğradı." dedi.
Çinko bu hastalığa verilen en uygun ilaç olduğuna dikkat çeken Doktor Obuz ATurktv'de Azime Sara Sesli'ye kendisininde bu konuda bir döküman hazırladığını ve hastalarına önerdiğini aktardı Vedat Obuz,  "Dünya Sağlık Teşkilatının bu hastalığa önerdiği çinko miktarı 50 mg. Bu Covid-19 ile savaşmanın 4 ayaklı bir çözüm önerim var. Sıkı bir el yıkama uygulaması. Mesafeyi koruma ve her yerin çok iyi temizlenmesi gerekiyor. Biz ofislerimizi endüstriyel sağlık merkezilerinin temizlendiği dezenfektan ile temizliyoruz. Birde besinlere dikkat edeceksiniz. Et ve Süt tüketimini azaltmak gerekiyor. Bunun yanında kemik suyunu arttırmak gerekiyor. Turşu suyu özellikle burda Japonların turşusu var o çok önemli. Mikroplarla savaşan gulotasyonu yükselten amino sülfit asitleri almamız gerekiyor. Zerdeçal, soğan, sarmısak, brüksel lahanası, karnabahar, brokoli, yumurta ve mantarlar. Rengarenk yiyecekleriniz olsun. Önemli olan vitamin c vitamin d. Balık ve yağı bunlar çok önemli. Bununla birlikte ek tedaviler gerekiyor. Corona Virüsünü tedavi edecek bir ilaç yok ama, Sars ve Domuz gribi vardı. Bu virüslerdeki özellikler hepsinde aynı. Bunu çıplak hale getirirsek bağışlık sistemi bunu hemen tanıyor ve öldürüyor virüsü. O nedenle vitamin c almak zorunda insan. Vitamin C Corona virüs üzerinde çok etkili. Vitamin C verilen Corona hastası kurtalmış. 2. Ozon tedavi. Bu virüsleri darmadağın eden önemli bir tedavi. Ebola virüsünü bu şekilde yok eden çok doktorlar var. Oksidan maddeler bu tür virüsleri öldürür. İnsanın vücüdünda enerji üretimini arttırır. 3. gulutasyon mekanizmasını aktive eden ve kahve ile yapılan lavman. Yine mono lagarin coconat yağının içinde vardır. Aynı sabun gibi mikropların yapışmasını önler. Selenyum eksikliği zehirlerin vücuttan atılmasını engeller. Buda çok önemli. Yeşil çayın içindeki extresi virüsleri öldüren bir yapıya sahip. Çay içecekseniz yeşil çay için." şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum