• Reklam

Vize Yasaklarından Sonra Neler Değişecek?

Başkan Joe Biden, Amerika'ya göçmen vizesiyle gelecek olan kişilerin vize yasaklarını kaldırdı. Peki, bundan sonra neler olacak? Konsolosluklar ne zaman göçmen vizesi başvurusu vermeye başlayacak? Avukat Remzi Güvenç Kulen anlatıyor.

Reklam
Vize Yasaklarından Sonra Neler Değişecek?
03 Mart 2021 - 19:54 - Güncelleme: 03 Mart 2021 - 20:11
  • Reklam
Konsolosluk Mülakatları Ne Zaman Başlayacak?
Donald Trump 31 Aralık 2020 tarihinde sona eren göçmen vize yasağını, son bir hamleyle 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatmıştı. Göçmen vize yasağında yer alan maddeler şunlardı:

- Green Card sahiplerinin eşleri için yaptıkları Green Card başvurularındaki konsolosluk mülakatları,

-  Aile birleşimleri,

- İşyeri üzerinden yapılan Green Card sponsorluklarında konsolosluk mülakatları.

Biden tüm bu yasakları iptal ederek, en azından bu kişilerin konsolosluklardan vize alması için gerekli olan tüm kanuni engelleri kaldırmış oldu.

Peki konsolosluklar bu mülakatlar için ne zaman randevu vermeye başlayacak derseniz, Covid- 19'dan ötürü yaşanan aksamalar hala büyük bir etken. Bu sebeple, vize yasakları kalkmasına rağmen, konsolosluklar henüz randevu vermeyebilirler. Bu konuda Dışişleri Bakanlığı ve konsoloslukların yapacağı açıklamaları takip edeceğiz.

Çünkü Dışişleri Bakanlığı'nın en korktuğu mesele, çalışanlarının korona virüse yakalanması ihtimali. Henüz bu birimler aşılanmadığı için, vize işlemleri hala başlatılmadı.

Yasakların kalkması, bir de 'DV Lottery'den Green Card kazananları da ilgilendiriyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com