• Reklam
Reklam

Washington Büyükelçisi Mercan Paterson'da

Amerika Birleşik Devletleri'ne yeni atanan Türkiye'nin Washington D.C. Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, en fazla Türk'ün yaşadığı New Jersey'e bağlı Paterson kentinde Türklerle buluştu.

Reklam
Washington Büyükelçisi Mercan Paterson'da
10 Nisan 2021 - 06:44
  • Reklam
Toplantıya Paterson, Clifton ve çevre kentlerdeki Türkler'in yanısıra New Jersey Temsilciler Meclisi üyesi Bill Pascrell, Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh, Clifton Belediye Başkanı James Anzaldi, Paterson Emniyet Müdürü İbrahim Baycora, Prospect Park Belediye Başkanı Mohamed T. Khairullah. New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, New Jersey'de önemli doktorlardan Vedat Obuz ve diğer STK temsilciler, siyasiler ve bürokratlar katıldı.

Toros Restorantta düzenlenen toplantıda konuşan Bill Pascrell, Paterson'da doğup büyüdüğünü dile getirerek "30 yılda Paterson çok değişti. Şu an Paterson'da daha fazla Müslüman ve Ortadoğu toplumundan insanlar yaşıyor. Burada ilk Türk bayrağının dalgalanmasına destek veren biri olarak sizi kentimizden görmekten onur duydum. Başkent D.C.'de de görüşeceğiz. Ofisimize de bekleriz." diyerek Büyükelçi Hasan Murat Mercan'a plaket verdi.

Toplantıyı düzenleyen başta Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi olmak üzere herkese teşekkür eden Büyükelçi H.Murat Mercan ise  "Başta sayın Pascrell ve diğer yöneticilerle birlikte olmak bizi mutlu etti. Birlikte çalışarak toplumların yararına ne varsa elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bende sayın meclis üyesini Büyükelçilik konutunda ağırlamaktan onur duyarım." dedi.

Yemekten sonra masa masa gezen büyükelçi Mercan, Türklerle tek tek tanıştı. 
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com