Washington’da Şiddetli Rüzgar

Washington'da Şiddetli Rüzgar

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington D.C. ve çevresinde etkili olan rüzgarın hızı zaman zaman 70 mile çıkarken, bazı evlerin çatısı uçtu ağaçlar devrildi.

03 Mart 2018 - 12:56

Hızı zaman zaman 60-70 mile çıkan rüzgarlar ağaçları ve elektrik direklerinin devrilmesine neden oldu. Bölgede 600 bine yakın abonenin elektrikleri kesilirken, çevredeki havaalanlarında uçuşlar yapılamadı. Bazı uçaklar iniş sırasında rüzgarın etkisiyle hava akımına kapılarak pisti pas geçmek zorunda kaldı.

Yüksek rüzgar uyarısı gece boyunca devam ederken cumartesi günüde etkisini sürdüreceği belirtiliyor. New Jersey ve New York'ta da rüzgar hızı 20 mile kadar çıkarken hava sıcaklığı 0 dereceye kadar düştü. 

Sürücüler ve yayalar için potansiyel olarak tehlikeli rüzgar öğleden sonra ve akşam boyunca devam edecek. Şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar devrilebilir çatılardan parça düşebilir. 

Rüzgârlar, bu akşamın erken saatleri boyunca, 25 ila 40 mil aralığında, 40 ila 60 mph aralığındaki sık sık devam edecek. Özellikle yüksek arazide ve Chesapeake Körfezi yakınlarında, rüzgarın hızı 60+ mphyi geçmekte.

Sürücüler seyahatlerini önemli olmadıkça ertelemesi gerektiğini belirten uzmanlar "Dışarıda kalmanız gerekiyorsa, dikkatli olunmasını, Direksiyonu sıkıca tutun ve karayollarında ağaçlar, dallar ve enkaza dikkat edin. Kamyon odasının manevra yapmasına izin verin. Ağaçların yakınında park araçlarından kaçının." dedi.

En Sert Rüzgar Bölgeleri

Dahlgren, Va - 75 ,

Dulles Havaalanı, Va - 71 ,

Ballenger Creek, MD - 69, 

Gaithersburg, MD - 69 ,

Patuxent Nehri, MD - 68 ,

Upper Marlboro, MD - 67 ,

Downtown Washington, DC (Union Station yakınlarında) 66, 

Katolik Üniversitesi, DC - 66, 

Sabillasville, MD - 64, 

Flint, MD - 62 ,

Andrews AFB, MD - 62 ,

Washington Ulusal, Va - 62, 

BWI Havaalanı - 61, 

Leesburg, Va - 61 ,

Winchester, Va - 61, 

Chaptico, MD - 60 ,

Manassas, Va. - 60 ,

ABD Capitol, DC - 58,

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Police officer killed in Alabama while serving warrant
Police officer killed in Alabama while serving warrant
Amerikalı Türklere Ek Vergi Geliyor
Amerikalı Türklere Ek Vergi Geliyor