• Reklam

WhatssApp Out, Telegram In!

Yeni gizlilik sözleşmesi uygulaması nedeniyle tepki çeken WhatssApp uygulaması, Türkiye'deki mesajlaşma uygulamaları arasında zirvedeki yerini Telegram'a bıraktı.

Reklam
WhatssApp Out, Telegram In!
09 Ocak 2021 - 18:19
  • Reklam
"Telegram zirvede Bip takipte WhatsApp düşüşe geçti

Belirtilen bilgilere göre Kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşma kararı aldığını duyuran WhatsApp'a ilginin kısa sürede düşmesine neden oldu. WhatsApp, Türkiye'de en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında zirvedeki yerini kaybetti.

WhatsApp 2021 yılıyla birlikte gizlilik sözleşmesini yenileyerek bilgileri Facebook ile paylaşma kararı aldığını duyrmasının ardından sosyal medya da kullanıcıların tepkisi gündeme gelmeye başladı.

Türkiye en popüler sohbet uygulaması WhatsApp kullanılıyordu. Ancak alınan bu karar ve tepkiler doğrultusunda Apple' ın AppStore uygulama magazasında Telegram zirvede yerini aldı.

Elon Musk'ın sahip olduğu sohbet uygulaması Signal uygulaması ise 2. sıraya yükselirken WhatsApp uygulaması 3. sıraya geriledi.

Bip uygulaması da bu süreçte tercih edilen uygulamalar aradın da yükselişte

Android'in uygulama magazası olan Play Store' de zirvede Telegram olurken WhatsApp ikinci sırada Bip uygulaması ise 3. sırada yer almakta.

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi kararı sonrası kullanıcıların tercih değişmesi üzerine Türkiye' de yerli uyguluma olan Bip'e ilgi ciddi boyutlara ulaştı.

Turkcell'in verilerine göre bu sayı bir günde 100 bin kişi uygulama indirdi.

8 Şubat'a kadar WhatsApp uygulamasında gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler uygulamayı kullanamayacaklar."

Kaynak: www.haberpaneli.com
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com