• Reklam

Yahudiler Tevratın Kehanetini Konuşuyor

800 yıllık bir metinde, dünyada şu an yaşanan felaketlerin anlatıldığının keşfedilmesi okuyanlar şok oldu. Koronavirüs salgınından ABD-İran çatışmasına kadar şu an yaşanılan olayları öngören yazıda, bundan sonra nelerin olacağına dair de kehanetler bulunuyor.

Reklam
Yahudiler Tevratın Kehanetini Konuşuyor
01 Mart 2021 - 17:09
  • Reklam
Antik bir metinde ortaya çıkan kehanet, tüm dünyayı şaşkına çevirdi. Adeta nokta atışı yapan metindeki ifadeler günümüzde yaşananları ve yaşanacakları bir bir anlatıyor.
Kadim bir metin, ABD'nin İran ve Suudi Arabistan'ı içeren bir çatışmanın içine çekileceğini ve savaşın "dünyaya büyük bir çekişme ve karanlık" getireceğini söylüyor.
800 yıllık bir kehanet, "ABD'nin koronavirüs salgını sona ermeden önce İran ile savaşa gireceğini" öngörüyor. Kaynak, kutsal kitap Tevrat'ta bir kodu ortaya çıkarmak için kullanılan titiz yöntemlere dayanıyor.
Kehanet, salgının Amerika Birleşik Devletleri'nin de dahil olduğu küresel bir çatışmanın sona ermesinden bir ay önce, Suudi Arabistan ve İran arasında şiddetli çatışmalar arasında patlak vereceğini iddia ediyor.
Ayrıca savaşın "dünyaya büyük çekişme ve karanlık getireceğini" iddia ediyor.
Kehanet, Yalkut Shimoni'nin 13. yüzyılda bir araya getirildiğine inanılan İncil üzerine Yahudi yorumlarının bir derlemesi olan Yalkut Shimoni'nin bir bölümüne dayanan ve 1939'da yayınlanan bir kitap olan Yalkut Yishayau'da ortaya çıkıyor.
Metinde şu ifadeler yer alıyor: "Haham İzakak şöyle dedi: 'Mesih'in ortaya çıkacağı yıl, ulusların tüm liderleri birbirlerini kışkırtacaklar.
"Pers kralı Arabistan kralını kışkırtacak ve Arabistan kralı onlardan tavsiye almak için Edom'a gidecek.
"Ve Pers kralı tüm dünyayı yok edecek ve dünyanın tüm ulusları titreyecek, panikleyecek ve doğum yaparken olduğu gibi yüzlerinde kasılmalar hissedecek.
İsrail titreyecek, paniğe kapılacak ve şunu soracak 'Nereye gideceğiz?'
"Ve (Tanrı) onlara şunu salık buyuracak , 'Çocuklarım, korkmayın çünkü yaptığım her şeyi sizin için yaptım. Neden korkuyorsunuz? Korkmayın. Kefaret için zaman geldi".
Pers, günümüz İran'ıdır. Eski Edom krallığı da bazen ABD veya genel olarak Batı kültürüne atıfta bulunmak için kullanılır.
Kehanet, Suudi Arabistan'ın ABD'yi İran ile çatışmasına çekmek için çok çaba sarf edeceğini öngörüyor.
İbranice yazılan metni deşifre eden bir blog, "(İran ile Suudi Arabistan arasındaki savaşın) koronavirüs 'vebası' sona ermeden önce gerçekleşeceğini gösteriyor" dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com