• Reklam

Yardım Paketi Oylaması Senatoda Ertelendi

Biden yönetiminin 1.9 trilyon dolarlık korona virüs yardım paketi, Temsilciler Meclisi'nden geçtikten sonra Senato'ya gönderilmişti. Cumhuriyetçilerin işi yokuşa sürmesinden ötürü uzayan oylamanın son aşaması haftasonuna ertelendi.

Reklam
Yardım Paketi Oylaması Senatoda Ertelendi
05 Mart 2021 - 14:29
  • Reklam
Yardım paketi için, ABD Senatosu'nda Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasındaki çekişme devam ediyor. Süreci uzatan Cumhuriyetçiler nedeniyle, son bölüm için yapılacak oylama hafta sonuna sarktı.

Cumhuriyetçi Senatör Ron Johnson'ın süreci uzatmak için yaptığı alışılmışın dışındaki hamle işe yaramış görünüyor. Johnson, Senato katiplerine 628 sayfalık tasarı metninin tamamını sesli okutunca, oylamanın son aşaması da yetiştirilemedi. Bu sürecin 10 saate kadar sürmesi bekleniyor.

Oylamada,  Başkan Yardımcısı Kamala Harris, kendisindeki yetkiyi kullanarak eşitliği bozdu ve durumu 51'e 50'ye getirdi. Çok da avantajlı durumda olmadıklarından, bir oy bile kaybetme lüksü bulunmayan Demokratlar, kendi aralarında da fire vermemek için tasarıda küçük bazı değişiklikler yaptı.

Bu durumda, Demokratların isteğiyle, küçük eyaletlere daha fazla yardım sağlanacak. Ancak bazı senatörlerin geçici federal işsizlik ödeme desteğini değiştirme çabaları ise başarısız oldu. Tasarıda hâlâ, Temsilciler Meclisi'nin hazırladığı haftalık 400 dolarlık ödeme planı geçerli.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com