• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Kübra Yasun

Kübra Yasun

Santa Barbara

Korona Döneminde İngilizce Öğrenenler İçin Dizi Önerisi

31 Mayıs 2020 - 23:28 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 06:33
Reklam

Karantina sürecinde evde ingilizce öğrenenler veya öğrenmek isteyenler için kinayeli diyalogları, gizli mizah anlayışları ve en önemlisi dili yalın olan 4 diziyi sizler için derledim. Umarım beğenirsiniz.

1. That 70’s Show :

ABD’nin Wisconsin eyaletinde yaşayan bir grup gencin hayatını konu alan 8 sezonluk Amerikan komedi dizisidir. 70’li yıllara ait her şeyi bu dizide görebilirsiniz. Başrol oyuncusu Eric Forman ( Topher Grace) evinin bodrum katında yaşamaktadır. Arkadaşlarıyla bodrum katında buluşur ve çoğu zaman eğlenceli vakit geçirirler. Eric, dizide özellikle Star Wars’a olan takıntısı ve babası tarafından ona verilen 1969 model Vista Cruiser ile karşımıza çıkmaktadır.

Pek çok ünlü konuk oyunculara ev sahipliği yapmış bu dizinin popüler oyuncuları arasında Ashton Kutcher ve Mila Kunis’in gençlik hallerini de görebilirsiniz. Final bölümünü izlediğiniz zaman en yakın arkadaşınızdan ayrılmışcasına üzülebilirsiniz.
IMDB Puanı : 8.1

2. The Ranch :

The Bennetts ailesini konu alan bu dizide Amerika’da çiftlik hayatı anlatılmaktadır. Başrol oyuncusu, Colt Bennett (Ashton Kutcher ) bir çiftçi oğludur ve seneler sonra Amerikan futbolu kariyerini bırakıp evine döner. Babasıyla, abisine aile çiftliğinde yardım etmeye başlar. Daha sonra lise aşkı Abby ile tekrar bir araya gelir. Colt’un , Abby’le diyaloglar, abisiyle şakaları ve babasıyla olan duygusal konuşmaları diziyi bir solukta izlemenize sebep olacaktır.

Eğlenceli ve komik diyaloglarıyla kendisine bağlayan bu dizide Colt’un başından geçen maceralı ve komik olaylara hazır olun. That 70’s Show’un popüler oyuncularını bu dizide görmeniz mümkündür. 8 sezondan oluşan dizinin en son bölümü Ocak 2020, yılında yayımlandı. Keyifli izlemeler.

IMDB Puanı : 7.5

3.Friends :

“İngilizce mi geliştirmek için hangi diziyi önerirsin?” diye sorduğumuzda şüphesiz akla gelen ilk dizi Friends dizisidir.

Üç kadın ve üç erkeğin 20’li yaşlarda New York’ta yaşadığı komik, hayat dolu maceralarını anlatan bir dizidir. Bu dizi de her karakter size farklı duygular yaşatacaktır. Oyuncuların kendi içlerindeki iletişimleri, çatışmaları, dizinin komedi unsurunu oluşturmaktadır. Diziyi izlerken kendinizi onlardan bir parça gibi hissedeceksiniz . Joey ( Matt Leblanc) ‘nun saf ve eğlenceli halleriyle, Monica (Courteney Cox ) ‘nın otoriter ve takıntılı halleri karantinanızı daha eğlenceli hale getirebilir.

IMDB Puanı : 8.9

4. Fuller House :

90′ lardan hatırlayacağınız ”Full House” disizi aynı oyuncuların büyümüş halleriyle şu anda da Netftix’te devam etmektedir. Orijinal dizideki gibi gösteri San Fransisco’daki aynı evdedir. Karantina döneminde ailenizle izleyebileceğiniz komedi tadında bir dizidir. Diziyi izlerken San Fransisco ve Golden Gate hayranı olabilirsiniz. Son sezon bölümü 6 Aralık, 2019’da yayımlandı.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle! 

    https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com