Yolcu Gemisinde 200 kişi hastalandı

Yolcu Gemisinde 200 kişi hastalandı

Royal Caribbean isimli çok katlı yolcu gemisi yaklaşık 520 yolcusu ile 2 hafta önce Karayip adalarından Miami limanına doğru geri dönüşe geçti. Yolculardan yaklaşık 200 kişi dün zehirlenme şüphesiyle gemide ki sağlık noktasına başvurdu. Durumu Kıyı güvenliğine bildiren Gemi mürettebatı yardım istedi.

17 Aralık 2017 - 08:04

Royal Caribbean isimli cruise gemisi, 5 Aralık gecesi Karayipler'de düzenlenecek olan festivale katıldıktan sonra 11 Aralık'ta Everglades Limanı'ndan ayrıldı. Hafta boyunca, bölgedeki adaları gezerek geri dönüş yapan Gemide dün yaklaşık 200 yolcu ishal ve kusma nedeniyle sağlık noktasına başvurdu.
Miami merkezli gezi gemisindeki şikayetler artınca gemi doktorları tarafından hastalara müdahale edildi. Bu arada, başka tehlike riskini en aza indirgemek için gemi limanda dezenfekte edilirken, yemeklerde değiştirildi. 
Miami kuruluşu WPLG'ye göre , Royal Caribbean, yolcuları ve mürettebatı, mide virüslerine karşı en iyi savunmanın sağlık uzmanlarının söyledikleri ellerini sık sık yıkaması gerektiğini belirterek, "Bu olay, Royal Caribbean's Ovation of the Sea gemisinde bu ayın başlarında meydana gelen benzer bir olayı yansıtıyor. Gastrointestinal hastalığın ortaya çıkmasından sonra 200'den fazla hasta hasta olmuş ve beşi Avustralya'da hastaneye kaldırılmıştı." dedi.
Royal Caribbean sözcüsü söz konusu salgından, "Kısa süren hastalıktan etkilenenler tıbbı ilaçlarla gemimizin doktorları tarafından tedavi edildi" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi