YPG/PKK’nın HAT’ı ÖSO’un önünde kaçtı

YPG/PKK'nın HAT'ı ÖSO'un önünde kaçtı

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin ilçe merkezine ilerleyişini sürdüren ÖSO güçleri,  teröristlerin "özel kuvvet" adını verdikleri unsurlarla çatışmaya girdi. Sözde  özel kuvvetler direnemeden kısa sürede üsten kaçtı. ÖSO, üste çok sayıda araç ve  silah ele geçirdi.

11 Mart 2018 - 20:00

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin ilçe  merkezine ilerleyen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), terör örgütü YPG/PKK'nin sözde özel kuvvetlerine ait üssü kısa bir çatışmadan sonra ele geçirdi.   Sahadaki muhabirlerinin aktardığı bilgiye göre, TSK ve ÖSO  birlikleri, harekat kapsamında Afrin ilçe merkezine ilerlemeye devam ederken,  ilçe merkezinin 2 kilometre kuzeydoğusundaki 135. Alay olarak bilinen askeri  üs, teröristlerden temizlendi.

Terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin ilçe merkezinin çevresindeki en önemli  askeri noktalarından birisi olan ve örgütün sözde özel kuvvetleri (HAT)  tarafından kullanılan noktanın kısa bir çatışmanın ardından alınmasıyla  teröristlere ağır darbe indirildi.Ele geçirilen üste, yer altına inen tünel girişleri ile tepenin  içindeki büyük bir mağaraya park edilmiş çok sayıda araç bulundu. Mağarada ayrıca  çok sayıda askeri mühimmata rastlandı.

135. Alay üssü, daha önce Beşşar Esed rejimi tarafından  kullanılıyordu. Rejimin bölgeden çekilmesiyle üs, örgütün en önemli askeri  noktalarından biri haline gelmişti.ABD'nin Fırat Nehri batısındaki HAT unsurlarına uzun süredir askeri  eğitim verdiği biliniyor.

Diğer taraftan, TSK ve ÖSO'nun ele geçirdiği YPG/PKK'ya ait askeri  noktalarda karaborsa ve kaçakçılığa konu malzemeler bulunmaya devam ediyor.Son olarak Merani bölgesinde teröristlere ait bir binada yapılan  aramalarda askeri malzemelerin yanı sıra koliler dolusu kaçak sigara ve  karaborsada satılmak üzere bekletilen gıda maddeleri ele geçirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
Cemal Dağdeviren'in Cenazesi Yarın
Cemal Dağdeviren'in Cenazesi Yarın