• Reklam
 • Reklam
 • Reklam

Zübük ve İmam Arasında Kaybolan Paterson

Amerika Birleşik Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde Kongre üyesi adayı Alp Başaran'ın, Paterson ile ilgili paylaşımları oldukça dikkat çekici. New Jersey'de en fazla Türk'ün yaşadığı Paterson kentinde, yaşanan olumsuzlukları değinen Başaran, geçmişte siyasetçilerin yolsuzluklarını kaleme aldı.

Reklam
Reklam
Zübük ve İmam Arasında Kaybolan Paterson
10 Şubat 2020 - 08:54
Reklam

Paterson şehrinde Türklerin sayısı diğer toplumlarla kıyaslandığında azdır. Sadece Türk toplumuna baktığımızda bile, Paterson şehri kadar Türk nüfusunu seçim bölgem içerisindeki Cliffside Park çevresinde de bulabiliriz. Fakat Paterson şehri, bugünkü bazı Türk devlet erkanı, vakıflar, ve sosyal mühendisler için çok özeldir. Türkiye’ye belli siyasi yapıları empoze etmeye çalışanlar, Paterson şehrinde kendi amaçlarına uygun bir sosyolojik zemin bulmuşlardır. Kısacası, Paterson şehri, belli siyasi yapılara manevra sahası açan bir araçtır.

Paterson şehrinde, Türklerin yaşadığı mahallede, dört tane Türk camiisi, dört tane Türk kıraathanesi, sayısız tarikat ve daha fazla charter okulu vardır. Fakat, doğru düzgün bir devlet okulu yoktur. Uyuşturucu ve cinayet bataklığında bulunan bu şehrin bir kısmına, tarikatlar hakimdir. Uluslararası yasadışı müdahalelere gebe bu düzeni değiştirmemiz şarttır.

Paterson siyasileri, bu düzenden beslenenlerdir. Paterson şehrinin önceki iki belediye başkanı yolsuzluklardan dolayı Belediye Sarayı’ndan kelepçelerle ayrılmıştır. Şimdiki Paterson belediye başkanını desteklemek için kurulan One Paterson hayır kurumunun bağışlarının nereden geldiği meçhuldur. Şimdiki Paterson belediye başkanı, charter okullarının büyük destekçisidir.

Bu keşmekeşlik içerisinde dış dünyaya verilen mizansen, bazı Paterson Türk gruplarının birbirine rakip olduğudur. Fakat gerçekler ortadadır: örgüt tektir. Charter okulları-yolsuzluklar-siyasi bağışlar üçgeni içerisinde dönen ekonomik çarkı korumakla görevli olan siyasi ayak, tek bir örgüt olarak hareket etmektedir ve Paterson şehrinin kanını emmektedir. Milli güvenlik tehdidi olan bu düzeni, seçim kampanyam sarsıntıya uğratmıştır çünkü bu düzen tek bir Federal seçimle yok olacaktır.

İşte bu sebepten dolayı Paterson Türk toplumu temsilcileri, adaylığımı açıkladığım ilk günden beridir milletvekili rakibimi desteklemek için seferber olmuşlardır. Hatta milletvekili rakibimin uzantısı olan şimdiki Paterson belediye başkanını, Türk dostu ve büyük Atatürk’çü ilan etmişlerdir. Amaçları hedef şaşırtmaktır, çünkü bu Zübük düzenine karşı çıkan bir Türk avukatın, üstelik bu siyasi yapılanmalara karşı konferanslar vermiş bir Türk avukatın, bölgenin en yüksek siyasi makamına seçilmesi bu örgütün otomatikman tasfiye edilmesi demektir.

Biz, Paterson Türk toplumu temsilcilerinin doğru yolu bulmaları için tam sekiz ay bekledik. Biz düzeni değiştirelim dedikçe, onlar bu düzeni korumak için çırpındı. Artık sahaya iniyoruz ve soruyoruz: biz Paterson şehrini kuşattıkça, mağdurları ve muzdaripleri uyandırdıkça, bize karşı direnişini sertleştiren bu siyasi ayağı kim yönlendiriyor?

 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakki Eksioglu, Paterson
  6 ay önce
  Zubuk sensin, Niye siyaset yapiyorsun? Milleti cok dudunfugunden mi? Seni hicbir sosyal ve yardim kuruluslarinda gormedim, gokten iner gibi, Turk ve muslumsnlarda oy alip kendine yeni bir meslek yapacaksin, bu ulkede bir siyasetciye bir de avukata guvenmeyeceksin, ikisininde adaleti yoktur, Sen para icin katilide savunursun, Tecavuzcuyude, hadi git isine Bize zamani ve parasi o*** insanlar lazim ki hep parasindan hemde zamanindan fayda***sin bu toplum
 • N.ali boz
  4 ay önce
  Ne kadar taniyorsun sayin basarani bilmem ama bildigim bir gercek varki sayin basaran essek arisinin koganina comak sokmustur zubukluge gelince aynaya bakarak yazdigin belli oluyor
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com