• Reklam
Reklam

20. Boston Türk Film Festivali

Amerika'nın en eski ve saygın film festivallerinden biri olan Boston Türk Film Festivali, 15 Nisan'da başlıyor. 20. yılını kutlayacak olan festival, Boston Globe gibi bölgenin saygın kültür ve sanat ağırlıklı medyasında da her yıl geniş yer buluyor.

Reklam
20. Boston Türk Film Festivali
12 Nisan 2021 - 19:14
  • Reklam
Bu yıl 20.'si düzenlenecek olan festival, korona virüs salgını nedeniyle geçen yılki gibi sanal olarak 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında 20 Türk filmi Amerikalı sinema severlerle buluşacak.

Festival programında Reha Erdem'in pandemi nedeniyle çevrim içi olarak çektiği son filmi, 'Seni Buldum Ya!', Reis Çelik'in 'Ölü Ekmeği', Ercan Kesal'ın 'Nasipse Adayız', Serhat Karaaslan'ın 'Görülmüştür', Tankut Kılınç'ın 'Dersaadet Apartmanı', Ümit Ünal'in 'Aşk, Büyü vs' ve Barış Atay'ın 'Aden' isimli uzun metraj filmleri yer alıyor. Programda ayrıca Deniz Tortum'un 'Maddenin Halleri' ve Elizabeth Lo'nun 'Stray' isimli belgeselleri de izleyici ile buluşacak.

Uzun metrajlı filmlerin yanı sıra 2006'dan bu yana her yıl düzenlenen Boston Türk Festivali Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda ödül alan filmlerden oluşan bir bölüm de yer alacak.

Programda ayrıca ödül alan yönetmenlerin katılacağı ve moderatörlüğünü Dr. Ahmet
Boyacıoğlu'nun yapacağı Türk sineması üzerine bir çevrim içi panel de düzenlenecek.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com