• Reklam
Reklam

4 Sağlık Çalışanı Fenalaşınca Aşı Durdu

ABD’nin Chicago eyaletinde koronavirüs aşısını yaptıran 4 sağlık çalışanı fenalaşınca, aşı bir süreliğine durduruldu.

Reklam
4 Sağlık Çalışanı Fenalaşınca Aşı Durdu
20 Aralık 2020 - 14:14
  • Reklam

Dünyayı etkisine altına koronavirüs’e çare olarak gözüken aşı Amerika Birleşik Devletleri’nde de uygulamaya geçmişti. Kovid-19 aşılarına acil kullanım onayı çıkaran ABD'de ise yeni bir tartışma başladı. Aşı olanlar alerjik reaksiyon gösterip, fenalaşınca ülkede panik oluştu. Son örnek Chicago'daki bir hastanede yaşandı.

Geçen haftalarda koronavirüs aşısı yaptıran iki sağlık çalışanının fenalaşması ve nefes darlığı yaşanmasının ardından önceki gün benzer bir olay Chicago’daki Advocate Condell Tıp Merkezi’nde yaşandı. 

Hafta Sonu Aşılama Durdu 
Tıp merkezinde çalışanlar aşı olurken, dört sağlık çalışanı aşıdan sonra alerjik tepki gösterdi.

Libertyville’de bulunan hastanede çalışan dört kişiden üçünün hafif belirtiler gösterdiği belirtilirken bir kişinin ise durumunun ağır olduğu kaydedildi. Yetkililer diğer üç kişinin semptomlarının da ciddi olduğunu ve bu kadar ağır geçmesine şaşırmadıklarını söyledi. Yetkililer hafta sonu aşılama sürecinin durdurulduğunu ve pazar günü devam edeceğini de açıkladı.

Yetkililerden Açıklama
Lake County Sağlık Departmanı konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, “Kovid-19 aşı süreci Lake County’de devam ederken biz de gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Aşılarda yan etki ve reaksiyonu gözlemlemek aşıların standart prosedürü. Bu şaşırtıcı bir durum değil zira bazı insanlar aşıya diğerlerinden farklı tepki verebilir” ifadeleri kullanıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com