47. bölümde Vatanım Sensin dizisinde neler olacak?

47. bölümde Vatanım Sensin dizisinde neler olacak?

Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı hakkında idam kararı verilen Cevdet'in durumunu gösterecek. Asıl kimliğinin açığa çıkmasının ardından tutuklanan Cevdet için yapılan görüşmede kurşuna dizilerek infaz edilmesi yönünde karar alınacak. Peki, hakkında idam talebi bulunan Cevdet, Vatanım Sensin 47. bölümde hayatını kaybedecek mi?

10 Mart 2018 - 10:59

Vatanım Sensin son bölümde yakalanan Cevdet'in Yunan ordusu önünde mahkemeye çıkarılması kararlaştırılmıştı. Meydanda kurşuna dizilmesi planlanan Cevdet'in imkansız kurtuluşu gerçekleşecek mi? Miralay'ın ölmek üzere olduğunu öğrenen Türk Ordusu Vatanım Sensin 47. bölümde nasıl bir hamle yapacak?

VATANIM SENSİN FRAGMAN VİDEOSU VE 47. BÖLÜM ÖZETİ

Dağıstanlı’dan gelen mektup neticesinde Yunan Kumandanı Filippos, Cevdet’in her hareketini izlemeye başlar. Cevdet’i sınama fırsatı yakalayan Filippos, İzmir’e gelen dev toplara karşı tepkisini merak eder. Dev toplar, savaşın gidişatını etkileyecektir ve Cevdet, dev topların tutulduğu hangarı patlatma niyetindedir. Cevdet, gece yarısı hangara gider fakat beklenmedik bir olay yaşanır. Zira Cevdet takip edildiğini anlamıştır ve olay yerinde güven kazanabilmek için teftiş yapıyormuş süsü verir.

 

Yunan Kumandanı Filippos’un izlediği olay, ona yeniden güvenilmesine sebep olur. Cevdet’in peşindeki tehlikeler bununla bitmez. İsmet Paşa ile görüşmesi, Yunan askerleri tarafından takip edilir. Cevdet ile İsmet Paşa arasındaki bağlantı, Filippos’a da haber verilir. Filippos için bu son noktadır ve Cevdet’in yakalanmasını emreder. Cevdet, tehlikede olduğunu öğrenir ve ailesini de korumak zorundadır. Azize, Yıldız ve Hasibe ana, Latfie’nin evine sığınırlar. Hilal ile Leon ile buluşmak için Kordon’dadır. Babası Cevdet’in arandığını öğrenen Hilal, büyük bir panik yaşar. Hilal ile Cevdet’in karşılaşması, birlikte hareket etmelerine sebep olur. Hilal, babasının kuvvacı olup olmadığını sorgular. Cevdet ise hakikati gizleme peşindedir ve kendisini kanıtlamak için teslim olmaya karar verir.

Cevdet, olay gecesi tutuklanır ve mahkum edilir. Cevdet için verilen idam kararı, tüm ailesini perişan eder. Cevdet ise Milli Mücadele’nin gidişatı için kendi canından vazgeçmeye kararlıdır. Tüm bu olayların yanı sıra İngiliz Charles Hamilton hakkındaki gerçekte ortaya çıkar.

Vatanım Sensin, yeni bölümleriyle her perşembe 20.00’de Kanal D’de!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
Florida'da Uygunsuz Mesaj Atan Başkan istifa etti
Florida'da Uygunsuz Mesaj Atan Başkan istifa etti