8 Mart’ta Bir Kadın: Wendy Lawrence

8 Mart'ta Bir Kadın: Wendy Lawrence

10 yaşındayken, Apollo 11'in Ay'a indiğini gördüğüm an benim hayatımın 'işte bu' dediğim anı oldu. Neil Armstrong ve Buzz Aldrin'in Ay'da yürüyüşüne bakıp işte 'ben de büyüyünce onlar gibi olacağım dedim'". Wendy Lawrence astronotluğu seçmesini bu sözlerle anlatıyor. Hükümete bağlı bir kurumda çalıştığı için maaş eşitsizliğine maruz kalmadığını anlatsa da "ABD'de şöyle bir deyiş var: Kız gibi top atıyorsun, kız gibi koşuyorsun'. Tarihsel olarak bu hep olumsuz bir ifade oldu.

09 Mart 2018 - 05:37

10 yaşındayken, Apollo 11'in Ay'a indiğini gördüğüm an benim hayatımın 'işte bu' dediğim anı oldu. Neil Armstrong ve Buzz Aldrin'in Ay'da yürüyüşüne bakıp işte 'ben de büyüyünce onlar gibi olacağım dedim'".

Wendy Lawrence astronotluğu seçmesini bu sözlerle anlatıyor.

Hükümete bağlı bir kurumda çalıştığı için maaş eşitsizliğine maruz kalmadığını anlatsa da "ABD'de şöyle bir deyiş var: Kız gibi top atıyorsun, kız gibi koşuyorsun'. Tarihsel olarak bu hep olumsuz bir ifade oldu. Ben de uçuş okulundayken erkek sınıf arkadaşlarımın 'kız gibi mi uçacaksın' diye düşündüklerinden şüpheleniyorum" diyor. bbc

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
ABD’li senatöre Büyükelçi Kılıç'tan sert tepki
ABD’li senatöre Büyükelçi Kılıç'tan sert tepki