ABD Başkan Yardımcısı Pence, Ortadoğu turuna çıkıyor

ABD Başkan Yardımcısı Pence, Ortadoğu turuna çıkıyor

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, 20-23 Ocak tarihleri arasında sırasıyla Mısır, Ürdün ve İsrail’i ziyaret edeceği bildirildi.

09 Ocak 2018 - 07:44

Beyaz Saray'dan, Pence'in Ortadoğu turuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.Açıklamaya göre, Pence 19 Ocak'ta Washington'dan ayrılacak ve 20  Ocak'ta Mısır'da olacak. Burada Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ile  görüşecek Pence'in sonraki durağı Ürdün olacak.21 Ocak'ta Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüşecek olan Pence, 22-23 Ocak günlerini ise İsrail'de geçirecek.

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile bir araya gelecek Pence'in, İsrail Parlamentosu Knesset'e de hitap edeceği, ayrıca Yad Vashem ile Ağlama Duvarını da ziyaret edeceği belirtildi.

Pence'in ziyareti, ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıklamasından sonra geçen ay ertelenmiş, ABD yönetimi ertelemenin gerekçesinin Kongre'deki vergi reform yasası oylaması  olduğunu açıklamıştı.

Trump'ın Kudüs kararına sert tepki gösteren Filistinli yetkililer ise olası bir Pence görüşmesini kabul etmeyeceklerini açıklamıştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi