ABD Bayrağının Yakılmaması için Kongre Harekete Geçti

ABD Bayrağının Yakılmaması için Kongre Harekete Geçti

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kongre üyesi bir grup Cumhuriyetçi senatör Amerikan bayrağının yakılmasının yasaklanmasını öngören bir yasa teklifi sundu. ABD Başkanı Donald Trump, twitter hesabından yaptığı açıklamada yasa teklifine destek verdiğini duyurdu.

16 Haziran 2019 - 16:08

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kongre üyesi bir grup Cumhuriyetçi senatör Amerikan bayrağının yakılmasının yasaklanmasını öngören bir yasa teklifi sundu.

ABD Başkanı Donald Trump, twitter hesabından yaptığı açıklamada yasa teklifine destek verdiğini duyurdu.


Donald J. Trump
 All in for Senator Steve Daines as he proposes an Amendment for a strong BAN on burning our American Flag. A no brainer!

Senatör Steve Daines ve Kevin Cramer’in kaleme aldığı teklife, Temsilciler Meclisi’nden de bir çok üye destek veriyor. Yasa teklifi Amerikan Anayasa’sına konu ile ilgili değişiklik önergesi sunulmasını öngörüyor.

Senatör Steve Daines, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ülkenin özgürlüğüyle ilgili bir sembolü koruma adına bu yasal düzenlemenin yapılmasını istediklerini" söyledi.

Steve Daines
 Today, #FlagDay, I introduced a Constitutional amendment w/ @SenKevinCramer to ban the desecration of the American Flag. 
The American Flag is a symbol of freedom - and it should always be protected.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harry Dunn's family coming to White House
Harry Dunn's family coming to White House
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?