ABD’de 100 Türk Öğrenci toplama Kampında

ABD'de 100 Türk Öğrenci toplama Kampında

Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles kentinde yaklaşık 100 öğrenci vizelerini yenilemedikleri gerekçesiyle Göçmen Polisi tarafından toplanarak toplama kamplarına götürüldü. Her koğuşta 20-25 kişinin kaldığı göçmen kamplarında ki çocuklarını ulaşamayan veliler Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan yardım istedi.

23 Şubat 2018 - 15:22 - Güncelleme: 24 Şubat 2018 - 17:17

Yaklaşık 10 gündür toplama kampında tutulan öğrencilerin ne zaman sınırdışı edileceği bilinmiyor. Aileler "100 den fazla Türk öğrenci yasal statülerini kaybettikleri için toplama kamplarına alındı. Dışişleri lütfen konuya müdahil olsun" dedi.

Konsolosluğun önerdiği avukatlara ulaşamadıklarını aktaran aileler "Konsolosluğumuzun temin ettiği avukatlara ulaşmakta güçlük çekiliyor. Türkiyede aileler mağdur ve haber alamıyor. Şu durumda yapılabilecek tek şey öğrencilerin kamplardan alınıp sağ salim ülkeye dönüşünün sağlanmasıdır. 20-25 kişilik koğuş tarzı odalarda kaldıklarını duyuyoruz. Umarım kısa sürede mağduriyet son bulur." diye konuştu.

LOS ANGELES KONSOLOSLUĞUNDAN KAÇAK TÜRKLERLE İLGİLİ

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mehmet Yilmaz
  1 yıl önce
  Allahsiz Meksikalilar ortada cirit atiyor.Onlara ses cilaran yok
 • Mehmet Tuna
  1 yıl önce
  Benimde bir yakınım var arkadaşlar nasıl haber alacağız? 1 haftadır gözaltı kampındaymış. 30 kişi içinde de hasta o***lar bile varmış. Keşke Türkiye\'ye göndersinler.
 • Ali Çiftçi
  1 yıl önce
  Benim dayım oğlu orada 2 gündür ulaşamadık.
 • mert
  1 yıl önce
  biraz konuyla alakalı kanıtla konuşsanız acaba? clickbait kokusu alıyorum da
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Musaf Kızılkaya Yazdı Yasarı Tiyatrosu
Musaf Kızılkaya Yazdı Yasarı Tiyatrosu
Erdoğan Bugün Washington'a Geliyor
Erdoğan Bugün Washington'a Geliyor