• Reklam
Reklam

ABD'de 3.600 Dolar Çocuk Parası Yardımı!

YENGEÇ HÜSEYİN, bugün aldığı güzel bir haberi paylaşıyor bizlerle. Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni bir yardım paketi yolda! Artık Amerika'da da, tıpkı Almanya'daki gibi devlet, 'çocuk yardımı' ödeyecek.

Reklam
ABD'de 3.600 Dolar Çocuk Parası Yardımı!
16 Nisan 2021 - 20:05
  • Reklam
Gördüğü haberin linkini, videosunun altında paylaşan Hüseyin Bey, isteyenlerin daha detaylı bilgiyi oradan öğrenebileceğini söylüyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

Kısaca anlatacak olursak, Amerika'da yaşayan ve çocukları olan aileler için, ABD devleti bir yardım paketi yayınladı, Hüseyin Bey'in verdiği bilgiye göre. Geçen hafta yayınlanan bu yardım paketi neleri kapsıyor?

Adı 'Yıllık Çocuk Vergisi Kredisi'! Adı kredi ama aslında bu bir yardım. 2021'in Temmuz ayında
başlayacak. İlk etapta sadece 6 ay süreceği öngörülüyor. Yani 2021 yılının sonuna kadar devam
edecek, fakat uzatılma ihtimali de var. 2022'de de yapılabilir.

Geçtiğimiz hafta kabul edilen bu yasa tasarısında, devlet bir ailedeki her çocuk başına, yıllık yardım parası ödeyecek. Mesela, 2021 yılında çocuk başına misali 3.000 Dolar ödeyecekse, sizin 3 çocuğunuz var ise yıllık 9.000 Dolar devletten yardım alacaksınız demektir. Bunu da aylık taksitler halinde ödeyecek olan hükümet, bu bedeli bir sonraki yıl vergi beyannamesinden düşecek. Yani vergi beyannamenizin yarısı kadarını, önden avans gibi ödemiş oluyor.

Ödemeler çocuk başına;
6-17 yaş arası her çocuk için 3.000 Dolar
6 yaş altı çocuklar içinse 3.600 Dolar
olarak tespit edilmiş.

1 Temmuz'dan itibaren başlıyor.

Kendisi başvurusunu yaptığını söyleyen Hüseyin Bey, kazancı 75.000 Dolar'ın altında kalan tüm
vatandaşların başvuru yapabileceğini belirtiyor. Tekrar hatırlatalım; eğer başvuru yapıp hak
kazanırsanız, bir sonraki yıl alacağınız vergi kredinizin yarısını önden almış olacaksınız. Diğer bir kriter de, 2020 yılına ait vergi beyannamesini vermiş olmalısınız. Yani 2020 beyannamenizi verdiyseniz, bu sene çocuk yardımı alabilirsiniz.

75.000 Dolar'dan daha fazla kazanan kişiler başvuru yapamıyor. Evli çiftlerde ise ailenin toplam geliri 150.000 Dolar'ı geçmeyecek. 17 yaşını geçmemiş çocukları olan aileler, gelirleri toplamda 150.000 doları geçmiyorsa ve 2020 vergi beyannamesini vermişler ise çocuk yardımına hak kazanacaklar. Çocuk sınırlaması yok. 10 çocuğunuz bile varsa o kadar ödeme alabileceksiniz.

Demokratların bunu, Almanya'daki gibi kalıcı bir yasa haline getirmek istediğini söylüyor Hüseyin Bey. Bu ödemeler aylık olarak parça parça ödenecek. Mesela, 3-4 çocuğunuz varsa her ay çocuk başına 250-300 Dolar ödeme alacaksınız diyor.

Çocuklarınız bile aileye katkı sağlamış olacaklar.

KAYNAK: YENGEÇ HÜSEYİN

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com