• Reklam

ABD'de Aşılananların Sayısı 55 Milyonu Geçti

ABD'de Kovid-19'a karşı aşılananların sayısı 55 milyonu geçti. İşte CDC'nin aşılanma verileri...

Reklam
ABD'de Aşılananların Sayısı 55 Milyonu Geçti
17 Şubat 2021 - 05:05
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC), Kovid-19 aşısının ülkede 55 milyondan fazla kişiye uygulandığını açıkladı. Yapılan açıklamada, şu ana kadar tedarik edilen 71 milyon 657 bin 975 doz Kovid-19 aşısının yüzde 72'sinin ülke geneline dağıtıldığını ve 55 milyon 220 bin 364 kişinin aşılandığı kaydedildi.

Yaklaşık 39 milyon 700 bin kişiye aşının ilk dozunun yapıldığı belirtilen açıklamada, yaklaşık 15 milyon kişiye ise aşının ikinci dozunun da yapıldığını bilgisi verildi.

Haftalık Aşı Dozu Tedariği 13 Milyon 500 Bine Çıkıyor
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, dün düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Joe Biden yönetiminin eyaletlere gönderilen haftalık Kovid-19 aşı dozu tedarikini artırdığını bildirdi.

Psaki, Beyaz Saray Koronavirüs ile Mücadele Koordinatörü Jeff Zients'in ülkedeki valilerle yaptığı bir görüşme sırasında, Biden yönetiminin eyaletlere aşı tedarikini haftada 13 milyon 500 bin doza çıkardığını bildirdiğini ifade etti.

40 Binden Fazla Eczaneye Aşı Temin Edilecek
Biden yönetiminin, ABD'de eczane programına aşı tedarikini ikiye katlayacağını aktaran Psaki, "Bu hafta ülke genelindeki eczanelere 2 milyon doz aşı gönderilecek. Sonunda, ülke çapında 40 binden fazla eczane aşı temin edecek. Önümüzdeki haftalarda bu sayının artması bekleniyor" dedi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com