• Reklam
Reklam

ABD'de Maskesiz Hayata, CDC'den Onay!

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), korona virüse karşı aşı dozlarını tamamlayan kişilere maske kısıtlamasını hafifletti.

Reklam
 ABD'de Maskesiz Hayata, CDC'den Onay!
28 Nisan 2021 - 15:59
  • Reklam
CDC Direktörü Doktor Rochelle Walensky, Beyaz Saray'da basının karşısına çıktı ve ABD'de her iki doz Covid-19  aşısını yaptıran kişilerin, bundan sonra dışarıda tek başına veya aile üyeleriyle birlikte yürürken, koşarken veya bisiklete binerken maskelerini çıkarabileceklerini açıkladı.

Bu kişilerin ayrıca, açık hava restoranlarında, açık hava toplantılarında ve insanların bir arada bulunmasını gerektiren tüm ortamlarda, diğer şahıslar ister aşılarını tamamlamış ister tamamlamamış olsunlar, maskesiz vakit geçirebileceklerini belirtti Walensky.
 
Fakat yine de bazı önlemlere devam edilmesini öneren CDC, mesela büyük ölçekli toplantılardan kaçınılması gerektiğini açıkladı. Canlı performans, geçit töreni veya spor etkinliği gibi kalabalık bir açık hava etkinliğine katılmayı tercih eden tamamen aşılanmış kişilerin, yine de maske takmalarını önerdi.

Bunun dışında, alışveriş merkezi, sinema veya müze gibi kapalı kamusal alanlarda ise maske takmak herkes için hala zorunlu.

Doktor Walensky bir de, tamamen aşılanmış ABD'lilerin, Covid-19'a yakalanan biriyle teması halinde, artık 14 günlük karantinaya gerek olmadığını ifade etti. Fakat semptom göstermeseler dahi yine de test olmaları gerektiğini kaydetti.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com