• Reklam

ABD'de Para Ödüllü Maske Tasarım Yarışması

Korona virüs salgını nedeniyle, dünya daha uzun bir süre maskelerden kurtulamayacak gibi görünüyor. Bu sebeple ABD'de Biyomedikal İleri Araştırma ve Geliştirme Otoritesi (BARDA), 'yeni nesil maske' tasarlamak üzere para ödüllü bir yarışma başlattı.

Reklam
ABD'de Para Ödüllü Maske Tasarım Yarışması
06 Nisan 2021 - 14:15
  • Reklam
The Verge'in haberine göre, 'Maske İnovasyon Yarışması', ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC)'ye bağlı Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü işbirliğiyle başlatıldı.

Mevcut maskelerin, gözlükleri buğulandırması, cildi tahriş etmesi ve sivilcelendirmesi, nefes almayı güçleştirmesi, gözleri kurutması, öksürüğe sebep olması ve iletişim kurmayı zorlaştırması gibi şikayetler, yarışma fikrinin çıkış noktası oldu.

Yarışmanın ilk aşamasının, tasarım odaklı olacağı açıklandı. İlk aşamayı geçmeyi başaran yalnızca 10 kişi seçilecek ve hepsine maskenin prototipini hazırlayabilmeleri için 10 bin dolar hibe edilecek. İkinci aşamada ise, yarışmacılar maskelerinin prototipini jüriye sunacaklar ve kazananlara toplamda 400 bin dolar ödül dağıtılacak.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com