• Reklam
Reklam

ABD'de 'Romantik Dolandırıcılık' Kurbanı Olmayın!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu FTC, 2020 yılı raporunu açıkladı. Sonuç ilginç! 'Romantik Dolandırıcılık' vakalarında artış var. Birçok kişi parasını kaptırmış.

Reklam
ABD'de 'Romantik Dolandırıcılık' Kurbanı Olmayın!
22 Haziran 2021 - 15:28
 • Reklam
FTC'nin 2020 yılı raporuna göre, ABD'de birçok kişi flörtle başlayan ilişkilerinde evlilikle dahi
sonuçlansa, toplam 304 milyon Dolar para kaptırmış.  Bunun nedeni de 'Romantik
Dolandırıcılık'lardaki rekor artış!

Sırf dolandırıp parasına el koymak için duygusal insanları tuzağa düşüren bu kişiler, bu yolda evlilik yapmaktan bile çekinmiyor.

Rapora göre bu rakamlar 2019 yılına göre % 50 artmış durumda. Ortalama 2.500 USD ile en çok da 40 ile 69 yaş arası Amerikalılar bu yolla dolandırılmış.

'Romantik Dolandırıcılık' vakalarındaki sahtekarlar, güvenlerini inşa etmek için, hedefleriyle bazen günde birkaç kez konuşarak veya sohbet ederek bir ilişki kuruyor. Sonra bir hikâye uydurarak para istiyorlar.

'Romantik Dolandırıcılık' yöntemleri arasında sevgililer günü ve doğum günleri de dahil olmak üzere; telefon ve hediye isteme, tıbbi acil durum bahanesi gibi insanları tekrar tekrar para göndermeye iten aciliyet duyguları yaratma gibi bahaneler bulunmaktadır.

ABD'de yaşayan Türkler tarafından evlilik vaadi veya Green Card, vize davetiyesi, sponsorluk, sosyal güvenlik ve vergi numarası alma, aşk, flört gibi nedenlerle dolandırıldığınızı düşünüyorsanız, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun ftc.gov/complaint adresine online ihbarda bulunabilirsiniz.
 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hanime Korkmaz
  1 ay önce
  Internet cikti cikali böyle sahtekarliklar cogalmaya basladi.Arkadasliklar ya***larla basliyor ve ya***larla bitiyor. Türk atasözü: yanlis kalbe girip de mutsuz olmaktansa yanliz kal daha iyi.Veya Sevgi hak edene verilecek bir bir elmastir hak etmeyene verilirse gözyasi ve azapla biter. Sevginin kiymetini bilin her kese sevgi hediye edilmez.
 • ..
  1 ay önce
  Amerikada ki evlenmek isteyen Turkler evlenecek birini bulamiyorlar ki, Diyanet gorevlileri sadece namaz kildirmakla kalmasalar, evlenmek isteyenlerin tanismalarina vesile olacak gunler duzenleseler, sevaba girmezlwr mi????
 • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com