• Reklam
Reklam

ABD'de Statü Değiştirme...

Gökhan Sığırcık Amerika'da statü değiştirmek isteyenlerin tüm bilmesi ve yapması gerekenler hakkında bilgi paylaşıyor. Hangi belgeleri mutlaka temin etmelisiniz?

Reklam
ABD'de Statü Değiştirme...
03 Mayıs 2021 - 20:48
  • Reklam
Diyelim Amerika'ya ilk önce öğrenci olarak geldiniz mutlaka bir şekilde 'Social Security Number' SSN numaranızı almaya bakın. Bu da şu şekilde mümkün olabilir. Öğrenci vizesiyle ancak dil okulu ya da üniversite hiç fark etmez; ancak okulun kampüsünde çalışabilirsiniz. O da devletin bu vizeye verdiği haftalık saat ile sınırlandırılmıştır. Bu sebeple SSN numarası almak için mutlaka okula başvurup iş istemelisiniz.

Onlar da size kampüste iş ayarlamadan önce bir evrak verecekler ve siz de o evrakla vergi dairesine gidip SSN numarası isteyebilir konuma geleceksiniz. Bu numara olmadan Amerika'da hiçbir adım atamazsınız. Hele ki çalışmak asla mümkün değil. Ne ehliyet alabilirsiniz, ne iş bulabilirsiniz, ne kredi çekebilirsiniz vs.

Mesela Sığırcık en pratik yol olarak 'Work  and Travel'ı tavsiye ediyor çünkü hem maliyeti dil
okullarından çok daha düşük, hem de Amerika'ya bu yolla geldiğinizde adı üzerinde çalışacağınız için devlet size zaten SSN veriyor.

Bu numara sayesinde daha sonra Uber ya da Lyft yapmak mı istiyorsunuz, ehliyet alıp
başlayabilirsiniz.

KAYNAK: Amerika'da bir Adanali

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com